Gece memeyi kestim hala uyaniyor

yasemir soruyor: 5

Merhaba, ben 4 gecedir artik gece meme veya süt vermiyorum. Oğlum bunu kabul etti ve sadece ilk gece biraz agladi sonra bir daha aglamadi, artik gece uyandığında süt veya meme istemiyor ancak hala 4-5 kez uyaniyor. Sabah olmadi diyorum sarılıp geri uyuyor. Gündüz meme vermeye devam ediyorum ancak seyrek, 2-3 kez toplasan. Acaba gündüzleri emdigi icin mi gece kalkmaya devam ediyor yoksa daha bir sey soylemek icin erken mi? Gündüz memesini de kesersem kalkmasi biter mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ayazlali

Yanınizda mi yatıyor? Akşam yatırırken sarılıp mi uyutuyorsunuz? Şimdi, büyükler dahil herkes gece 1.5 saatte bir uyanır, bir uyku döngüsü 1.5 saattir. Büyükler kendi kendilerine uykuya dalmayi biliyorlar o yüzden o iki uyku döngüsü arasındaki geçişleri hatırlamıyorlar bile. Ama bebekler bunu yeni yeni öğreniyorlar. Bir de büyükler bile nasıl yattilarsa öyle uykuya devam etmek isterler. Mesela siz yastığınizla yattiniz, gece uyandınız tekrar dalacaksiniz aaa yastık yok, e kalkar bir ararsiniz, uykunuz kaçar. Çocuk da sizinle uykuya dalıyorsa uyanıp da sizi göremeyince arar, bu normal. Gece uyku aralarında da kendisi uykuya dalsin istiyorsanız akşam yatarken kendi kendine dalmayi öğretmeniz lazım. Uyku eğitimi diye aratabilirsiniz, çeşitli yöntemleri var, ağlamali ağlamasiz. Kolay gelsin. Gece uyku bölünunce insanın gündüz hali ve sabrı hiç olmuyor, bende en azından öyle idi. Bol uykulu geceler dilerim!


yasemir

Evet bizimle uyuyor. Ona 9 aylikken uyku egitimi verdik, tracy hogg un yatir kaldir yontemi ile. İlk ise yaradı fakat zaman gectikce bize daha fazla guven sorunuyla geri geldi. Uyku egitimlerinin zararli olduğunu düşünüyorum ve kendi oglumda da deneyimledim ne yazik ki. 

Bebegini yaninda yatırıp memeden kesen var mi?


one0758

Daha çok erken annesi bir iki aya gece uykuları normale döner.


nurelif

Cocugunuz kac yasinda? Ben gece emzirmeyi kestigimde uykusu buyuk olcude duzene girmisti. Ama hala 4 5 kez olmasa da uyandigi oluyor. Tekrar sarilarak uyuyor. Bence sizinki de bir kac aya duzene girer.


yasemir

1.5 yasinda, ilk zamana gore uyanmasi buyuk olcude azaldi. 2 en fazla 3 kez uyaniyor, hatta bir gece uyanmadigi da oldu. önceye gore cok daha iyi. Umarim zamanla daha da duzelir.Cevaplamak için Üye ol