Emzirerek uyutmak ya da uyutmamak?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


ozgu_naz

ben kızımı 22 ay emzirdim ve gece gündüz memede uyudu.her gece de saat başı uyandı emmek için.6.ayda gece emirmesini kesebilir ve uyku düzeni oluşturabilirsiniz.ben gece de emsin istedim ama gerekli olduğunu da düşünmüyorum.süt bitmesiyle yada emzirmeyi kesmekle öğrenilmiyor uyku.ben kestim ama hala yalnız uykuya dalmıyor.ya masal ya şarkı yada pişpiş istiyor.ama acele etmiyorum zamanla kendi kendine de uykuya geçecektir.size tavsiyem kendi kendine uyumasını öğretin.ben bu konuda biraz keyfi davrandım.emzirmek hep çok hoşuma gittiğinden öyle uykuya dalmasını tercih ettim.onun için de uyumayı öğrenme süreci biraz uzun sürecek


ipekkusgoz

gece beslenmesi yok ama gece uykusuna memede geçiyor, doğru mu anlamışım.Gece uyanıyor mu peki.Uyanmıyorsa sorun ne ben pek anlayamadım:). Süt biterse diye şimdiden düşünmeyin bence. Bebeğiniz emdiği sürece sütünüz kolay kolay bitmez diye düşünüyorum.Valla benim oğlum 22 aylık, en çok istediğim şey emerek uykuya geçmesi. Bir yaşından sonraya kadar böyle devam etti ama bir süredir emerken uyuyakalmıyor, ben de buna üzülüyorum:). Sonra emzirip yatağına yatırdığımda uyuyacak mı uyumayacak mı diye gözünün içine bakıyorum:)))


ipekkusgoz

Zorla olmaz bu işler.Zorla nasıl emzirilir ya da zorla nasıl memede uyutulur ki.Kendisi istediği için uyuyordur memede .İstemediği zaman da uyumaz zaten.


HCR_26

kızım 16 aylık ve doğduğundan beri emerek uyuyor ve sabah kadar kesintisiz uyuyor bazen sabaha karşı bir kere meme istiyor o sebeple emme bitesiye kadar öyle devam etmek istiyoruz.. uykusu geldimi kuzucuk anne meme diye talep ediyor olması ayrı hoşuma gidiyor:)) bazen bitince ne yaparız diye düşünüyorum ama çalıştığım için gündüz zaten ememiyor uykuya dalarken doya doya emsin bitince başka bir yol bulurum diyorum..


ipekkusgoz

İlk mesajımı destekleyen bu son açıklamanıza göre ben ortada endişelenecek bir şey göremedim. Sanki ilk aylarda sütünüzün çok olduğunu da söylüyordunuz yanlış hatırlamıyorsam.Benim oğlum da biberon almadı 6 aydan sonra ek gıdaya başlayınca. Onun öncesinde demekki sırf ben çalıştığım için aç kalmamak için alıyormuş biberonu. Yani 6 aydan 18 aya kadar biberonla süt almadı ama hala emiyor:)). O yüzden bence şimdiden bitecek endişesine kapılmayın, akışına bırakın.Dediğim gibi zaten bir zaman gelecek sütünüz olsa da memede uyumayacak. Emecek yatağında uyuyacak( bizim şu an şimdilik böyle ) inşallah.fattololo

lolo 28 aylik. 2 yasina kadar emdi ve memede uyudu ve sabaha kadar dis veya hastalik disinda uyanmazdi. memeyi kestik, 2-3 gun mizirdandi, biberon almaz, sut de icmez, simdi kendi kendine uyuyor. endiselenmenize gerek yok bence. emzirdikce de sut bitmez. 

hatta lolo memeyi biraktigimizda 2-3 ay emmedi sonra tekrar meme istedi ben de madem ihtiyaci varmis dedim verdim, 1 ay yine emdi ve tekrar sutum gelmeye basladi, simdi yine birakti. yeni birakti sanirim 2 hafta oluyor. dun yine emdi gerci. cani nasil isterse, memelerimi onun hizmetine sundum, bana cok lazim degil simdilik, ister emer ister emmez.. :)


ipekkusgoz

Muhtemelen zaten evde olduğunuz için üzerine düşmemişsinizdir. Bir iki denemede almayınca vazgeçmişsinizdir. Ben de işe başlamadan kısa bir süre önce biberon denemelerine başlamış ama çok da başarılı olamamıştım. Galiba işe dönemeyeceğim diye düşünmeye bile başlamıştım.Ama mecbur kalınca alıyorlar bir şekilde.Siz kendi dinlenmenizden feragat edip üzerine gidemediniz sanırım. Kaşıkla da almıyor mu?.

Ben şu an doğumundan beri denediğimiz yöntemleri saysam 5'ten fazla çıkar herhalde. Dizde sallama, ayakta sallama,memede uyutma, birlikte yatma vs vs. Yani tek bir yöntem olacak hep onunla gidecek diye bir kural yok zaten.Atakları olacak, dişi çıkacak falan filan. Bunlara da hazırlıklı olun. Şu an mevcut durum değişecek olursa da bu sizden kaynaklanmaz zaten,küçük hanımın keyfi öyle ister:)))


ceylinimmm

Emzirerek uyutmanin slklntisini hala yasiyorum 8ay gecmesine ragmennisannn

bosuna dertleniyorsunuz bence:) ben emerek uyutmaya bayiliyorum. kızım da:) bnm icin emerek uyutmak hic sorun olmadi olmayacak:) ayaklaninca da yorgunluktan kendi kendine gider herhalde. anahtar kelimeleriniz 'ayaklanmak' ve 'yorgunluk'


Tawny

Bende senin gibi yaptim ve su an memesiz uyumuyor, gecede surekli kalip meme istiyor, bence yol yakinken cok alistirma, calisan anneysen cok daha zor olur. Uyumasi icin sarilmasi oynamasi icin battamiye kulan,senin sicakliginin yerine gecer baslangicta, bana bu sekil onerdiler ve su an dinlemedigim icin cok pismanim, Cunku bensiz uyutmak bir iskence haline geliyor,cocuk icin.Cevaplamak için Üye ol