Hastane çantasındaki steril parçalar?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


DoRuK_DiLeK

emzik ile beraber emzik kutusunuda kaynak emziğini onun içine at. ama hastanede biberona gerek yok. gerekirse onlar kendileri besliyor. benim sütüm az olduğu için ilk günden itibaren mama ile takviyelemek zoruna kaldık. bunun içinde medelanın kaşık bineronunu hastaneden tavsiye ettiler. ama başka marka da da var kaşık biberon diye biliyorum. kaşık biberonun amacı normal biberrondan daha kolay çektiği için anneyi emmek istemiyormuş sıpalar. her kontrolde mamayı mutlaka kaşık bibernla verin diye dr de dürttü bizi. ve kısa bir not: evde normal biberonda vardı hevesle almıştım doğmadan. iş başı yapınca annem kendi gününde kaşık biberonu kullandı. ama kv ye kaşık biberon ile uğraşmak zor geldi normal biberon kullandı ve sıpa beni emmek istemedi uğraşmadı. 1 haftada bütün düzen bozuldu tamamen emmeyi kesti. zaten az olan sütüm tamamen gittiç.


colpang

Merhaba, son gün steril edersin söylediklerini, emzikler için emzik kapları da satılıyor ve her ikisini de steril ettikten sonra kendi kabına koyarsın. Biberonu steril ettikten sonra zaten ağzı kapaklı. (kapak dahil bütün parçalarını steril edersin) Pompayı da steril eder ve dediğin gibi hepsini kilitli poşetlere koyabilirsin. Ben öyle yapmıştım. Hiç kullanmadım ama yanıma almıştım. Ne olur ne olmaz.


burcuveduru

başta insan çok bi özeniyo bu sterilizasyon olayına ama sonra rahatlıyor biraz. ben de sizin gibi düşünüyordum herşeyi böyle. şimdi emziği suya tutup verebiliyorum :) siz yine de temiz bir buzdolabı poşetine falan koyun en iyisi bence. ondan gelecek mikroptan bişey olmaz. tabi bu arada poşetin sağlıksızlığı olayına da takılırsınız ister istemez :) ben artık takmıyorum böyle şeyleri ama :)ema

Kilitli buzdolabı poşetleri var onlara koyabilirsin ihtiyacın olduğu anda kullanırsın inşallah olmaz.hayırlı doğumlar


DoRuK_DiLeK

en komik ben olmalıyım aranızda 30 da anne olunca görmemiş oluyo insan.:) 7 aydan çantamızı hazırlayıp deli her akşam içine bakıyodum. evin içinde çanta ile yürümem hala kocanın aklına gelince dalga geçiyo işte:) sarı hastane çıkışı sarı çorap mavi çıkış mavi çorap olurmu yaa. bide ogün doğuma gircem mavileri giysin am çorapları karıştırmayın diyodum :)


ozlemada7

Bencede hazir olsun cantaniz,benim gibi erken doyum olursa kocaniz en alakasiz seyleri bulup getirir sonra:)))Cevaplamak için Üye ol