Boşanma sonrası

reoc soruyor: 10

Eşimle aramız kızım doğduktan sonra bir türlü düzelmedi. Doğum sonrasında kadınların tüm ilgisini bebeğine verdiğini söylerler ama bizde tüm ilgiyi bebeğe veren baba oldu. Ben onun için adeta kızının bakıcısı, evin masraflarına yardım eden, ev ve araba gibi tutkularına kavuşturan kişiyim. Kızımıza aşırı düşkün.Beni sürekli eleştiriyor. Karı koca ilişkisi 1 yıldır yok. Hoş ondan önce de ayda yılda bir olurdu. Hatta öpüşmüyor birbirimize sarılmıyoruz bile. Pek çok kez aramızı düzeltmek için konuşup kararlar aldık. Tartışmasız geçen gün sayısı rekoru 10 gün. Sonra yine hakaretler, bağırıp çağırmalar, evde tekmiş gibi takılmalar. Cep telefonu elinden hiç düşmez. Telefonu bıraktığında tüm zamanını da kızımıza ayırır. Birkaç kez facebookta bazı kadın adlarını araştırdığını gördüm. Sorduğumda iş için mailleştiğimiz insanlar. Sadece iş pozisyonlarını merak ettim dedi. Bir kez de karşı blokta yalnız yaşayan birini araştırdığını gördüm. Neden yaptığını sorduğumda Cevap bu kadar pahalı arabayı nasıl aldığını merak edip işine baktım oldu. Bunları yuttum. Son günlerde tekefonuna şifre koydu. Benden bir şeyler saklama ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Normal insanlar gibi asla konuşamıyoruz. Düzeleceğimize inanmıyorum. Birbirimizin umrunda değiliz. İki kez beni tartışma sonrası AVM ortasında bırakıp gitti. İlkinde özür diledi ama 2. de üste dahi çıktı. Açıkçası artık ona karşı sevgi hissedemiyorum. Öfkem bunu gölgeliyor mu bilmiyorum ama bizim için mücadele etmek içimden bile gelmiyor. Aynı evde hizmetçi, bakıcı, para kapısı konumunda olmak da hoşuma gitmiyor. Şu an o gücü kendimde bulamıyorum ama sanırım bu işin sonu boşanmaya varacak. Boşsnma süreci ve sonrasında karşılaştığınız güçlükleri paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


gulsah_ata_mete

Bunlari defalarca baska kisilere de yazdim. Sirf umut olmak icin.

Bu yasadiklarinizi pek cok cift, dogum sonrasi, uzun zamanlar boyunca yasiyor. Kimisi cabucak atlatiyor, kimisi uzun yillar cikamiyor icinden. Bizimki uc yil surmustu.

Size duzelmesi icin bir formul veremicem. Bosanma sonrasi yasananlari sormussunuz ona da cevap veremicem. Ama geciyor...

Sabirla, fedakarlikla, umutla, geciyor.. Biraz Allahin yardimi, biraz da kismet...

Once su soruyu bir sorun kendinize bosanmakla onu cezalandirmak mi istiyorsunuz. Evet se yapmayin. Onunla birlikte kendinizi ve yavrunuzu da cezalandirmayin.

Biraz mucadele... Biraz tarafsizlik... Gececek hepsi.

Umarim hersey yoluna girer...


maviboncukk

Cocuk dogunca tahammul azaliyor, devgibitebiliyoe. Surekli tarisma varsa bosanma daha iyi olabiliyor. Iki kosulunda avantaj ve dezavantajlari var.. Ikisinide dusunmek lazim.


kurablyemm

Bizdede durum aynen fazlası var napcami bilemiyorum


reoc

günesimata amacım onu cezalandırmak değil. Bir arkadaş veya akrabam bana böyle davransaydı onunla ilişkimi hemen keserdim ama eş söz konusu olunca hiç o kadar kolay olmuyor. Şu an kronik iki önemli hastalığım var. Bunlar eşimin ailesiyle sorunlar ortaya çıktıktan sonra sahip olduğum hastalıklar. Eşim bana hep ilgi ve sevgiyle yaklaştığı için hiç umrumda olmadı. Şimdi düşünüyorum da acaba bu kadar sorunlu bir ilişkiyi evliliğe dönüştürmese miydim? Sağlığım gittikçe kötüleşiyor. Hem fiziken hem de ruhen. Tavsiyen için çok teşekkürler.


reoc

Maviboncukk haklısın. Çocuktan sonra her şey tepetaklak oldu. Böyle olacağımız aklımın ucundan geçmezdi. Daha bugün bardağı taşıran bir olay daha oldu. AVMdeyken eve gidip bir şey alıp geri dönmesini istedim. Söylediği şey aynen şu: gidemem. Sen şimdi çocuğa bakamazsın. Bir insan daha ne kadar aciz yerine koyulabilir? Buna benzer birkaç söylemi daha olmuştu. İşim ve anneliğimle ilgili bilerek pek çok aşağılaması oldu. Halbuki arkadaşlarım kızımı gayet iyi yetiştirdiğimi, sanki daha önce çocuk büyütmüş gibi acemelik çekmeden kızıma baktığımı söyler durur. Artık çok yoruldum. Ben bir cümle kursam en az üç cümle kurup kavgayı büyütür. Bu cümlelerden bir tanesi de mutlaka hassas olduğum, canımın yanacağından emin olduğu konulardandır.reoc

Kurabiyemm çok hassas ve dönüşü olmayacak bir konu. Allah yardımcımız olsun.


maviboncukk

Bunun adi psikolojik siddetve fiziksel siddetten daha travmatik olabiliyor..


maviboncukk

Sizin anneliginiz asaglamasi vb nedenlerle psi. Siddet uygulamasimda suc kapsaminda bildigim kadariyla..ilknurbade

Baska kadınların hayatını araştırması cok garip. Baska problemler de saymissiniz. Eger sizi aldattigini dusunuyorsaniz takibe alin bence yakalarsaniz hemen dava açın kadina da tazminat davasi açın ki kazanirsiniz. Neden cocuga balamayacaginizi dusunuyor sizi beceriksiz buluyor anlamadim. Bir anneye soylenecek sin söz bile olmamalı bu. Hickimsenin ayrilmasini istemem ama cok huzursuz ortamda cocuk da siz de fazlasiyla yipranirsiniz. Maddi durumunuz el veriyorsa dedektif tutun.


ilknurbade

Aile terapistine gitmeyi dusundu nuz mu? Belki yoluna yoluna girer. Ama aldatma varsa size kalmışCevaplamak için Üye ol