3 yaş Scooter ve Bisiklet

MelekAnne soruyor: 6

Arkadaşlar,
Yazın gelmesiyle scooter araştırmalarına başladım. Sanırım frenli olanlar daha iyi. 3 yaşında ki bir çocuğun binebileceği scooter arıyorum. Tavsiyeleriniz var mı?
Sanırım 2 tekerlekli 3 tekerlekli olarak değişiyormuş sanırım bizimkilere 3 tekerlekli daha uygun olur.

Bu soruyu cevapla


46 Cevap


Zelal_

Serraa, Melekanne'nin resmini koyduğu scooter'ın linki; http://www.micro.com.tr/urunler/micro/mini-mavi-indirimde-!!!-10000

Melekcim, benim bisiklet tavsiyem denge bisikletlerinden yana olacaktır. http://www.nurturia.com.tr/questions/897f7c6e-6e71-4d49-886b-9de001289bbd/1/pedalsiz-tahta-bisiklet-ve-koruyucu-ekipman-secimi burada baya bir konuşuldu bunların haricinde şuan bana daha pratik ve mantıklı gelende, pedallı normal iki tekerlekli uygun bir bisikletin, pedal ve zincirini çıkartarak denge işini halledene kadar denge bisikleti gibi kullanımı, sonrasında da tekrar pedal ve zincirin takılarak vınnn iki tekerlekle devam etmesi... Hatta piyasada bu şekilde ikili kullanıma uygun bisikletler de varmış. Henüz tr'de bir sitede rastlamadım ama 6 aylık hedefim dahilindedir. :)


MelekAnne

Ben 135 TL ye almıştım indirime girmişkaçırmayın. Ben bu micro satışı yapan firmanın sahibi ile de konuştum.. adam Çin malı olanlarda bu neon mavisinin olmadığını çantalı olanların çin malı olduğunu,suluklu olanların Alman malı olduğunu belirtti. Kullanılan malzemede kesinlikle kalite farkı var diğer microlarda demişti..haklı da çıktı. Scooterımızda made in germany yazıyor

 

Zelal o linki sanırım defalarca okudum :)) ama pedalsız istemiyorum artık pedallıyı kullanabilior fakat nelere dikkat etmem gerekir konusunu tam bilemiyorum. rüzgarlık olnalı ayakları jantlara takılmasın gibi vs.

ben şimdi araştırmalıyım burası Katar değil 6 ay sonra kış :)) aklında bulunsun ama olur mu tşk


eylem_uras

Merhaba,

Oğlum Eylül'de 4 olacak. Boyu 109 kilosu ise 21. Bunları niye yazdım? Mini Micro'nun sınırlarını doldurmuşuz ama büyük olanı için de 6 yaş üstü diyor sitede. Bu şartlarda sizce hangi scooter ve bisikleti tercih etmeliyim? 

Sanıyorum bize en uygun scooter http://www.toyzzshop.com/urun/a8cbbe8729ca041a17ccbda029a515e1/MONDO-Cars-Twist#39;n-Roll-Scooter
Ama bisiklet konusunda henüz fikrim yok. Yaşa göre jant bakmak bizde işlemiyor çünkü boy da kilo da 5-6 yaş gibi...
Teşekkürler şimdiden.


MelekAnne

http://www.micro.com.tr/urunler/micro/maxi-micro-siyah-indirim-10005

bence bu ürünü kullanabilirsiniz.. bende hatta bundan mı alsaydım diye düşündüm.. seneye bu ürünü alacağız gibi görünüyor.. bakmayın 6 yaş üstü dediğine.. bence çok rahat kullanabilirsiniz.. görünce anlayacaksınız


sharlavuk

Arkadaşlar, konu biraz eski de olsa, yine de çocuğu için bir scooter araştırmasına giren her Nurturia annesi, mutlaka burayı okuyordur.. Bu Mini Micro scooter Alman üretimi orijinaldır, çantalı ise taklididir deniyor burada.. Bu doğru değil, Micro isviçre firmanın 2 üretim fabrikası var, biri Çin'de biri Almanya'da, ikisi de aynı malzemelerden aynı malı üretir. Mesela Almanya'da üreten deneme amaçlı siyah tekerlekli Sporty modeli var, bu demek olmuyor ki siyah tekerlekli orijinal Micro malı, ya da suluklu model Almanya'da üretildiği için Orijinal, Çantalısı Çin'de üretildiği için taklidi, ki öyle değil, isterseniz Micro akssesuarlarını araştırın, suluğu da var çantaları da var, ikisi de aynı klipsle takılır gidonlara.. Biri

5ay biri 8ay Çin'de üretimi scooterı kullanan arkadaşlarım gayet memnunlar, hiç bir sıkıntı olmadığını, dağ, dere tepe kullandıklarını söylüyor. Youtube da ve Instagramda yüzlerce videolar var Micro Mini kullananların, ve hiç birinde burada bahsedildiği gibi 'orijinal suluklu model' görmedim :) Micro'nun isviçre sitesinde tüm modeller ve aksesuarlar mevcut, bir de şöyle bir şey okudum bir yabancı sitesinde: orijinal Micro minilerde seri numarası olmalı ön tekerler arasında, bu numara yok ise o zaman gerçekten taklittir, ne kadar doğru bilemem, ama bizim kullandığımız Çin üretimi ve bu numara mevcut, çantası da gayet güzel ve kaliteli ayrıca 2 sene garantili :)

Türkiye'de micro.com.tr ve microscooter.com.tr iki site vardır micro.com.tr 'orijinal al aman micro' satışını yaparmış, ama ben şahsen ikna olamadım, mesela olması gereken 7günlük koşulsuz iade şartları, hem değişim ve iadelerde kargo ücreti müşteriye ait olduğunu 2 defa belirtmışler:) (Sitemizde atılan ürünlerin tüm özelikleri belirtilmiştir.Müşteri kendi iradesi ile siteden görerek beğenerek ürün almaktadır.Müşterinin kendi hatasından dolayı değişim ya da iyade edilmesi durumunda müşteri karğo ücetlerini kendisi karşılamak zorunda dır.

DİKKAT:

İYADE EDİLEN ÜRÜNÜN GİDİŞ DÖNÜŞ KARĞO ÜCRETİ MÜŞTERİ ÖDEMEK ZORUNDADIR.)ya da sipariş takibi gibi küçük da olsa ama önemli detaylar sitede yok, bana hiç güven vermedi:) ikincisi ise microscooter.com.tr Micro nun Türkiye mümmesili diye açık açık yazmış, panelkırtasiye, D&R gibi satış noktalarında ürünleri alınabiliyor, gönül rahatlığı ile siparişimi verebildiğin bir site:)

Benim bozuk türkçemle anlatmak istediğim çantalı scooter taklit değildir, İsviçre Micro firmanın ürünü, tabiki Alman ya da Çin üretimi tercih etmek herkesin hakkı ama, başka insanları yanlış yönlendirmek de doğru değil:) bence bu bir ticari tuzak:)

Bazı arkadaşlar Micro nun orijinal modeli siyah gidonlu olduğunu düşünüyor, ama baktım instagramda, Youtube da belki 1 tane görmüşümdür yüzlerce paylaşımlarda hepsinde metalik renk:) Bir arkadaş, D&R'dan, üretildiği yerini hiç düşünmeden almış ve gayet memnun, hiç bir sorunu olmadığını söylüyor..


incredible198

Kızım 2,5 yaşında ben de ilk başlarda bayaa araştırıp 4 tekerlekli olanı almayı düşünmüştüm. Sonra nette aradığımı bulaamayınca kızımda çok isteyince bir mağaza girip bulduğum ilk scooterı aldım. Düşme vs. herhangi bir şey yaşamadık. Zaten daha çok evde biniyor. Dışarıda da zaten sürekli kullanmıyorlar. Tercih sizin...
Cevaplamak için Üye ol