uçak yolculuğu ve bebek eşyaları

Aysegul_ soruyor: 10

Bu ay içinde kısa mesafe uçak yolculuğu düşünüyorum Berk'le. Anakucağı, bebek arabası, park yatağı filan götürmem gerekecek. Merak ettiğim, bunları nasıl götürüyorsunuz, bagaja mı veriyorsunuz? Ordan oraya fırlatıp atarlarken kırılmaz mı bir yerleri? bagaja vermiyorsanız nasıl oluyor uçakta nereye koyuyorsunuz? Çözemedim bir türlü

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ozgesizolmaz

Geçen hafta uçak ylculuğumda bebekler öyle bağırıyorlardı ki gözümüz korktu eşimle,allah kolaylık versin iyi yolculuklar:)


Aysegul_

Ben eskiden sinir olurdum, hep de otobüste ya da uçakta yanıbaşıma denk gelirdi :) Şu an benim de ödüm kopuyo ağlayacak uçakta diye ama söz bundan sonra kimseye söylenmeyecem :) zaten çocuğun olunca ağlama olayına bakış açın çok değişiyo. bu arada park yatak götürmemeye karar verdim yerde yatırabilirim heralde ya da yatakta


Elcino_mutluatolye

park yatak bagaj hakkindan mi sayiliyor? biliyor musunuz?


Aysegul_

hmm yok hiç bilmiyorum aklıma gelmedi hiç. bebek arabası ve anakucağı bagaj hakkından mı sayılıyor onu da bilmiyorum?


Elcino_mutluatolye

bildigim kadariyla onlar sayilmiyorAysegul_Yagmur_Irmak

Biz de puseti uçağa binerken kapıda veriyoruz. Anakucağını da bir kere uçağa almıştık. Biz de uçağın kemeriyle bağlamıştık anakucağını koltuğa. Bir güzel uyuyarak yolculuk etmişti kuzucuk. Kucakta genelde uyumuyordu ufakken. Şimdi zaten hiç durmuyor. Yalnız park yatak falan nasıl olur bilmiyorum, özellikle belirtmek lazım kırılabilir bir bagaj olduğunu.

İnişte ve kalkışta mutlaka emzir ya da emzik ver, kulakları tıkanmasın. Buna rağmen ağlarsa da ağlasın, sen bebeğini düşün, panik olma, boşver ne yapacaksın, rahatsız olacak insanlar biraz. Ben de çok geriliyordum insanlar rahatsız olacak diye, artık çok da takmıyorum.


Aysegul_

ya emzirme olayını eşime söyledim. O da iniş ve kalkışta bebeğin de emnyiet kemeri bağlı olması gerekmiyor mu nasıl emzireceksin demişti. sahi nasıl emzireceğim onun için verdikleri kemeri bağlı olmayacak mı o esnada?


Yasemina

puseti kilo hakkına dahil etmiyorlar ama park yatagı bilmemAysegul_Yagmur_Irmak

Tabi bağlı olacak ama o öyle bir kemer ki bebeği koluna yatırabilirsin rahatlıkla, öyle sımsıkı sana bağlı olmuyor. Bebeğin kemeri sıkı olsa bile senin kemerine bağlanan kısım hafif bol olduğundan sorun olmuyor.


sevda

ben kulakları tıkanmasın diye ne yapabilirim acaba, bebekken emziriyordum ama şimdiCevaplamak için Üye ol