Hangi mama sandalyesi? neden? +(bim'deki mama sandalyesi)

atomkarinca soruyor: 9

Merhaba, 4 aylik bir bebegimiz var. Mama sandalyesi arayislarina girdik. Cunku oturmaya cok merakli. Biz yemek yerken pusetinde durmuyor. O biraz arkaya dogru egimli oldugu icin; o ise tam dik durmak istiyor.

Ikeada, english home'da, bimde mama sandalyeleri var. Gorunusleri ayni diyebilirim. Fiyatlsrida 40 ila 60 arasi. Bu tur mama sandalyeleri tabiri caizse dandik duruyor. Yani cok uzun omurlu gibi degil. 2. Cocuga kadar saglam kalir mi endiseliyim.

Chicco nun ve diger markalarin sandayeleri ise daha kullanisli ve konforlu duruyor. Ama fiyatlari malum, 200den basliyor, en som kaca uzaniyor bilemiyorum??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


minita

O tarz mama sandalyeleri çok pratik. Temizlemesi de çok kolay. Biz de ikea'dan almıştık herhangi bir sorun yaşamadık, ikinci çocuğuma da sağlambir şekilde kaldı. Fakat sizin bebeğiniz bu sandalyelere oturmak için çok küçük. Çünkü içi sert ve sırtı dik. Eğer şimdiden ufak ufak oturtacaksanız, sırtı eğimli hale getirilebilen daha konforlu sandalyeleri tercih etmelisiniz. 


ayazlali

Biminkini denemedim, ama iyi görünüyor. Ikea kullandık, ikinci çocuk kullanıyor, sapasağlam. Biminkini ikeaninkini almadan önce görseydim onu alırdım, taa ikea'ya gitmemek için, e bir de on lira daha ucuz. Bence mama sandalyesi çok da konforlu olmamalı, yatmaya değil yemeye oturuyor sonuçta, yemeğini yiyip kalksın. Yaslanarak oturmak zaten yemek yemek için uygun bir pozisyon değil. Bebek kendi başına oturamiyorsa katı gıda yemeye hazır değil. Basit mama sandalyesinin iyi tarafı çok kolay temizleniyor. İki çocugun peşinde koştururken iki öğün arasında bir de mama sandalyesinin özel yastığını çıkarıp yıkamakla uğraşmak bana göre değil. Minimum temizlik ile hayatımı geçirmeye çalışan pis annelerdenim, tavsiyemi ona göre okuyun tabi :-)


guta

İkeadan aldığımızın 7. senesi, hala sapasağlam duruyor. İkinci çocuğumu da büyüttü. Çok pratik. Bazen yemek yediğimiz yerlerde o çok konforlu olanlardan oluyor, inanın hiç rahat edemiyoruz. Bir kere çok yer kaplıyor, bir de çocuğu şöyle masaya yaklaştırıp, sanki masada bizimle oturuyormuş şekli verilemiyor. Hiç gerek yok ve rahatsız diyorum ben konforlu olanlar için.


mustafamami

Ikea mama sandalyesini kuzenimin çocuğu büyüyünce ödünç almıştım, oğlum kullandı sonra kızım da kullandı. daha da kullanılmak üzere başka birine verdik :) ek gıda sürecinde çıkan tepsisi yıkamak için çok işinize yarayacak inanın. taşıması da kolay, yer de kaplamıyor, artık heryerde olduğu için de dışarda "Aaaaa baaak abi sana evdekinin aynısını getirmiş" diye mama sandayesine oturmaya ikna edebiliyorsunuz ;)) ama 4 ay için biraz erken. kendisi tam oturması lazım diye biliyorum ben de... sLnKA

Merhaba 

oncelikle hangi mama sandalyesinden ziyade 4aylik bebeğini bence henüz oturtmayın. Hele mama sandalyesinde bir yemek boyunca hiç oturtmayın. Hani belki kucaginizda kısa süreli olabilir. 

Mama sandalyesi seçimi için de ben de Ikea diyorum. Çünkü çok pratik ve az yer kaplıyor. Temizlemesi çok kolay, yazlığa giderken bacaklarını çıkarıp yanımıza alıyoruz vs. Ben iki çocuk büyüttüm 5 yıldır kullanıyorum. Ama mesela suna 2,5yasindaki oğlum kemeri o acıkıp içinden çıkıp masanın üzerine geliyor. Yanı güvenlik açısından süper değil. He diğer markaların güvenlik durumu da bilmiyorum. 

Ama sunu söyliyeyim chicconun bir benzerini kayınvalidemin evine aldık ve çok pişmanım. Çok yer kaplıyor rahat yıkanmıyor tepsisi çok büyük ve benim icin asıl önemli konulardan biri, yemek masasına yaklaşmıyor yeterince. Hele ilk zamanlar yanı 6aylikken çocuk onun içinde gömülüp kalıyordu. 

Kisacasi Ikea diyorum. 


venusmask

ebebekte joie ürünün indirime girdiğinde 200 e aldım kargo firması hemen getiriyor  ama 6.ayını bitirmişti fazla acele etmemek gerek dediler hatta  oturma için 

sırtı 3 pozisyona ayarlanabiliyor,oturma yeri yumuşak konforlu ,biraz yer kaplıyor ama katlanma özelliğide var ,üzerinde zaman geçirecek sonuçta oyuncaklarıylada oynuyor yemek yeyip hemen indirmiyoruz şuan memnunum ,diğerleri evet az yer kaplıyor ama sırt kısmı falan çok kısa dar ,karar sizin nihayetinde hepsi iş görür


bdivarci

Ben de 4. ayında aldım mama sandalyesi fazla kilosundan ve artık sütüm olmadığı için erken başladık ek gıdaya. Saydığın sandalyelerin içi sert plastik oturamaz bebişin onlarda. Biz de bu yüzden içi sırt kısmı minderli bacak arasında korumalık yükseltisi olan kemerli dik orta ve yatış pozisyonunda ayarlanan üç kademeli yukarı aşağı inip çıkabilen koltuğu ve tekerlekli kilitlenedebilen bir sandalye aldık. Reklamcı gibi oldum ya :)) ama napim bende bu kadar para vermem diyodum aynı şey nasılsa diye ama değilmiş almaya gidince inceledim hepsini. 300 tl ye aldık ama ömürlül bişey yani. Baby max pembe çiçekli olanı int ten de bakabilirsiniz. :))


nilayy

Bence hepsi aynı işi görüyor, bizde hem ikea vae hem chicco var. İkinci -üçüncü çocuğa ve hatta daha uzun süre kullanabilirsiniz. İkeanın temizlenmesi, taşıması kolay vs... ama özellikle çok hareketli bir bebeğiniz varsa ikea çok mukavemetsiz. Benim büyük oğlum çok hareketliydi, kaç kere hareketiyle mama sandalyesini sağa sola sallarken yakaladık. Sonuçta yemek yerken sürekli yanında durmuyosunuz, kalkıp su alıyorsunuz, yemek koyuyorsunuz vs. O sırada bir kaza yaşayabilirsiniz. Bu arada ben ikinci çocuğumda bunu yaşamadım ama büyük oğlumda birkaç kere yaşamışlığım var malesef.ve bu sandalyeleri kullanmak için 4 ay çok erken. Bunlar benim tecrübelerim, kişiden kişiye değişebilir tabii... 


zor_baba

Desteksiz oturana kadar biz mama sandalyesi kullanmadık ama ondan sonrası için kraft'ın sandalye adaptöründen memnun kaldık. Seçerken kızımızı 3-4 bebek mağazasına götürüp tek tek denedik, oturmayı reddetmediği modeli de sektirmeden aldık. Ama 4 ay, çok çok erken bence de.


Cevaplamak için Üye ol