Kaşık mamalarını kullanmamız ne kadar doğru?

nec5139 soruyor: 10

Çalışan bir anneyim. Hazır gıda yani tahıllı kaşık maması, kavanozda meyve sebze püreleri vs. yediriyor musunuz? hangi sıklıkta kullanıyorsunuz? Yoksa hiç kullanmıyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


revve

Ben hiç kullanmadım..Hep kendim hazırladım bisküviyi bile evde yaptım..Eğer imkanınız varsa evde hazırlamanızı öneririm.. Yoksa tercih sizin hazır gıda kullanan çok insan var..
Benim amacım kontrol bendeyken mümkün olduğunca hazır gıdalardan uzak tutabilmek:)


fistikcik

Çalışan annenin işi zor, vaktiniz sınırlı. Hazır mamaları kullanmak yerine kendiniz ve ev halkı için pişirdiğiniz yemekleri tuzsuz ve baharatsız yaparak ve onları bebeğinize ezerek vererek çözüm bulabilirsiniz. Hatta böylesi ileride yemek yemesini de kolaylaştırır.
4 aylık iken ek gıdaya başlamanızın sebebi çalışmanız mı ? Sütünüz var ise 6. aya kadar sağdığınız sütü alması daha iyi olur bebek için...


nec5139

henüz ek gıdaya başlamadım.ama şimdiden hazırlık yapayım diye biraz araştırma yapıyorum.Daha çalışmaya başlamadım ve sadece emziriyorum. ama kaşık mamalarını kullanmak ne derece doğru kullananlardan bilgi alayım diye düşündümfiyonk

Ben sadeçe iki kez disarda kalma suremiz bekledigimizden uzun olunca aldim, ikisini de yemedi pek. Ama ben emzirdigim icin, disarda cok ac kalma sorunumuz olmadi. Bence evdeyken corba, meyve puresi, yogurt, sekersiz pekmezli kek vs vs yesin, ancak disarda zorda kalirsaniz mama alirsiniz..buglemmm2010

ben ek gıdalara geçmeden asla kullanmam  diyordum ama kullnaıyorum..kendimde evde birşeyler yapıyorum ama bebek sağlığı çocuk sağlığı bu..sağlık bakanlığından  sıkı denetimden geçilip de piyasaya sürülüyor ürünler..bir marka  100 yıldır  piyasada  bir sorun olsa  bu kadar yıl üretim olmazdı. Hem şimdi ki sebze myve nerede üretiliyor bilemiyoruz ki?otomanın yanında egzoz dumanların içindemi yoksa daha sağlıksız bir ortamdamı. Bebişlerin meyve sebzesi organik olarak satılıyor emişn oluyorsunuz.ismi orgnik olsun diye satamazlar bir sürü izinden  geçtikten sonra  organik amblemini alabiliyorlar.kaşık mamasındad bir sürü tahıl var.o kadar tahılı evde aynı anda  vermemiz  mümküğmn olamıyor.oluyorsa  bana  da yolunu söyleyin uygulayyım.kısacası kullnaıyorum..yararlı da buluyorum.


polen

çok nadiren kullanıyorum,ama doğal beslenmesi en iyisi.


skisac

Ben milupanın tavuklu 4 sebzelisinden veriyorum, normal yemekten daha çok  seviyor, tadı gerçekten güzeli bir gün tatilde acıkıp bende yemiştim :)
Milupanın tahıllı meyveleri var kavanoz onlardan veriyorum. Hippin yabanmersinli erik püresi veriyorum.
bunlar dışarıda olduğumda mutlaka yanımda oluyor, arabada yada arkadaşlarda olursak acıktığında veriyorum. tatillerdede otelin yemeklerine güvenmediğimden stoklamıştım. Ama pek vermeme gerek kalmamıştı geceler hariç
milupa ve hipp dışında başka marka ürünleri almadım.silky

milupa, hipp gibi markalarin sattiklari urunlerin bebekler icin zararli oldugunu dusunmemekle beraber genel olarak yedirmiyordum.  sadece disari ciktigimizda milupanin veya hipp in meyve purelerinden veriyordum 1 yasina kadar. haftada 1-2 kere. evde iken vermeyi tercih etmiyordum. cocuga bir zarari olmadigi surece evde iken mumkun oldukca kullanilmamasi ama disarida iken esnek olunmasi taraftariyim.


ozdenin_oykusu

ben de aynı leylaa isimli arkadaş gibi davrnıyorum.dışarıda ahzır meyve püreis kullanıyoruzCevaplamak için Üye ol