Devlet okulu - ilkokul - servis sorunu

anjela soruyor: 10

Oğlumuz ilkokul çağına geldi, okul bakıyoruz. Erenköyde oturduğumuz için bu civardaki devlet okullarını da araştırmayı düşünüyoruz. Ancak okul giriş ve çıkış saatleri sorun olacak gibi. Nasıl çözüm üretiyorsunuz? Malum devlet okullarının servis hizmeti yok.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


DoRuK_DiLeK

Devlet okullarında da tabiki okul servisi var. Bizimde devlet okulu servisle gidip geliyor.  akasya2213

devlet okullarında da elbette servis var ancak eğitim geneli için söylüyorum yarım gün. devlet okulu düşünülürse etüd vb. ayarlanıyor genellikler. eğer gerçekten bu etüdlerde verimli zaman geçiriliyorsa neden olmasın?


perihan

Adresimize düşen devlet okulu olduğu halde uzaklıktan dolayı servis kullanıyoruz, okul tam gün. 2019'da tüm okullar tam gün olacak ülke genelinde.


akasya2213

perihan tam gün 9-15 mi oluyor ve bu durumda yemek vs nasıl ayarlanıyor


anjela

Yeniyiz bu konuda, cehaletimizi mazur görün. Her okulun servisi oluyor mu? Yoksa tek tek okulu arayıp sormak mı lazım, servisiniz var mı diye? Devlet okulları ile nasıl temasa geçiyorsunuz? Telefonlara bakan birileri oluyor mu? Yoksa okula mı gidip bilgi almak lazım? Etüd olan okullar hangileri nasıl öğrenebiliriz? mustafamami

bildiğim kadarıyla çocuğun okul yaşı geldiğinde evinize en yakın ilkokula otomatik olarak kaydı yapılıyor. apartmanda varsa ilkokula giden çocuk onların ailesine sorabilirsiniz. eve biraz uzak başka okula göndermek isterseniz onu da bir şekilde yapabiliyorsunuz ama o konuya tam hakim değilim. servis muhtemelen vardır. genelde dışardan bir şirketle anlaşıyorlar ev-okul arası km'ye göre bir ücret ödeniyor. benim oğlum devlet anaokuluna gidiyor, servis kullananlar bu şekilde anlattılar... 


Ebru_A

Kızım Devlet Okuluna gidiyor 09-16:10 arası. Cuma 14:30'da çıkıyorlar. Aslında normal dersleri hergün 14:30 da bitiyor. Ama ilave ücret ödeyerek, İngilizce, drama, dans gibi dersler konuldu. Anasınıfında kahvaltı ve öğle yemeği var. İlkokulda da yemek var. Servis yakın yerlere var. Her okulun şartları farklı, hepsinde etüd ve yemk yok, gidip görüp araştırmak gerek. Ben bu sebeplerle işyerime yakın okula kaydını yaptırdım. Sabah birlikte geliyoruz. Okul çıkışı servis işyerine getiriyor, gelmesi 17'yi buluyor, bir saat resim yapıyor video izliyor, sonra birlikte eve gidiyoruz. Ayarlamak kolay değil, etüd merkezleri yeterli değil, bir de kapanmaları gündemde. Kolay gelsin.


kedilerinannesi

Okula gidince servislerin olduğu yerde bir de sorumlu oluyor onunla konuşun şuraya servisiniz var mı diye...

bizim oğlan çıkışta küçüğün yanına gidiyor okulu tüm gün ama çıkışımız uymuyor ben ikisini kreşten alıyorum anjela

Tşk arkdşlar.  Ebru_a hangi okul acaba? İlhami örnekal benzer şeyler söyledi.


Ebru_A

Orgeneral Kami Güzey İlkokulu


Cevaplamak için Üye ol