bebek arabası krizi

aysecagla soruyor: 8

kızım bi türlü bebek arabasında durmuyo.her defasında kızımı gezdirmek yerine kucağımda kızm arabasını bomboş gezdirmek zorunda kalıorum gezmek eziyete dönüşüo:((hele bir de uykusu gelince daha kötü oluyo bi türlü kabul etmiyo arabasında uyumayı mecbur eve dönüyoruz:((tecrübelerinizi bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


lugesya

aysecagla, moralini bozacağım ama bizim gerçeğimiz kızım 2 yaşında hala bebek arabasına zar zor biniyoruz , binse de 10 dk oturur oturmaz ..  Alerjisi var sanırım benim modelin :)) umarım bir yolunu bulursunuz ..sevgiler


aysecagla

teşkkr ederim ilgin için lugesya..


Yasemina

Sizin doneminizde benimki de en fazla 20-25 dk. durur sonra aglamaya baslardı, ozellikle yurusyusten donunce cok kotu oluyor bu, bir kucakta bebek, bir elde puset itekliyorsunuz onca yolu.

Cevreye ilgisinin gelistigi bir donemde, eger gezmeyi seven bir bebek ise, pusette gezdirilmek cok hosuna gidecektir, ama sanırım bunun ortaya cıkması 7. veya 8. ayları bulacaktır. Bizimki sokak hastası oldugundan artık pek sorun cıkarmıyor.


aysecagla

inanırmısınız hem yanımda dursun die hemde alışsın die evde bile arabasında tutuorum:Sbakalım bide bunu deneyelim bakarsın tutar... Yasemina

cevreyi idrak ettigi zaman cevredeki nesnelerden bahsederek dolasturın haywanlardan vb. ornegin bunlari gorerek, tanıyarak pusette oturmayı ogreniyorlar yavas yavas

ayrıca pusete takılabilecek oyuncaklardan edinin aklı erince onları da sevecek pusete daha da baglanacaktır


aysecagla

taktım o oyuncaklarıda bi kaç dakika bakıp heyecanlandıktan sora başa dönüoruz,benim melek maşşlhı var çok hareketli hiçbişey onun hızını kesemio..benimde ümidim bu durumun büyüyünce geçmesi zamanla kendi kendini oylamayı öğrenir die..  
    


zeynepanne

bende 2 çocuk var birbirinin zıddı. küçük kızım da pusette, araba koltuğunda, mama sandalyesinde oturmayı sevmeyengillerden. büyüdükçe oturma süreleri azıcık uzamaya başladı. önceden her binmede kabus olan araba koltuğunda bile eskisinden daha iyi, nazar değmesin. 
ilgisini çekecek oyuncakları ben de kullandım. pusetin önüne takılabilenlerden. biraz işe yarıyor. oturarak çevreyi izlemeye başladıkça biraz daha düzeliyor durum. azıcık daha sabır. daha pek küçük, kucak elbette daha cazip onun için.
ayrıca ağlamaktan çatlasa da oto koltuğundan almamaya özen gösterdim ben. ama bu konuda çok kararlı ve militan olmama rağmen arada benim de çözüldüğüm oldu.


aysecagla

teşkkr ederim ilginiz için:)


Cevaplamak için Üye ol