Sürpriz hamilelik ve hamileliği kabullenememe

cansu_27 soruyor: 9

Sevgili nurti dostlarım şuan da alt üst durumdayım üç buçuk yaşında kızım var ve geçen hafta hamile olduğumu öğrendim ama herkes yorum yapıyor annem babam akrabalarım.. Altı yıl önce mezun oldum sosyal bilgiler öğretmenliğin den ve atanamadım herkes vay atansaydın olsaydı falan filan ama korunarak hamile kaldım bende istemezdim böyle olsun ama oldu öyle bitkin durumdayım ki psikolojik olarak istiyordum ama mantık olarak hazır değildim ne yapacağımı bilmiyorum sevinemedim bile çevremde başkaları da hamile onlar herkes sevinçle karşılarken beni yadırgadı lar nasıl kurtulacağım bu durumdan

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sfka

Tebrikler cok guzel bir duygu bence ikinci evladiniz gelecek yazili olani planlayamaz sin ki hersey vaktini bekliyodur bence sevinin cocugunuz kardessiz olmucak arayipta bulamamak da var


missmarttle

Tebrikler! etrafın dediklerini takmayın, siz eşinizle oturup konuşun, madden ve manen hazırsanız üçüncü kişilerin yorumlarına kulak tıkayın ve tadını çıkartın:) 


ayberke

Hayat süprizlerle dolu.Ne olacağı hiç belli olmaz.Arkadaşlar yazmış zaten manen ve madden sıkıntı yok ise hiç düşünmeyin milletin ne dediğinede bakmayın.Bebebk güzeldir.Onları biraz büyütür öyle işe başlarsınız:)

Hakkınızda en hayırlısı olsun.(Kim ne derse desin siizn ve eşinizin düşüncesi önemli)
Gerisi boş.


cansu_27

Teşekkürler Cevaplarını içinkronikyorgun

Ben de kızım 19 aylıkken hamile kaldım ve kızıma aşılama ile sahip olabilmiştim. Çok ağladım ikinci hamileliğimi öğrendiğimde,çünkü kızımı büyütürken çok zorlandım hala da zor bi çocuk. Enerjimi hamileliğime vereceğimi düşündüm, hala emziriyodum,uykuları düzensizdi.İki ay savaş verdim aldırıp aldırmamak konusunda..Bi gün eşim; ilkine sahip olmak için 2 sene uğraştık, neler çektin, çabuk unuttun galiba, âmâ ben unutmadım bu bize bi lütuf dedi,bu sözle hamileliğin kendiliğinden olmasının da etkisiyle doğurmaya karar verdim. Son haftam ve iyiki de aldırmamışım.Midem bulanmadan,üzülmeden öncekine göre çok rahat bir hamilelik geçirdim. Eğer sürpriz hamileliğim olmasaydı ikinciyi kafamdan silmiştim. Her şeyde bi hayır arayın nasip de yoksa zaten kendiliğinden düşer. Hayırlı olsun inş.


cansu_27

Alışmaya başladım lakin   gelecek kaygıların var


12Agustos2010

Tebrik ederim:) her çocuk kendi rızkıyla gelir. Hayırla, sağlıkla, aklı tam, fikri tam, vücudu tam, uzun ömürlü olur İnşallah.. Sonsuzlugun_sesi

Tedbir alsak da, hayatta bazı şeyler bizim istediğimiz gibi gitmiyor. Fakat bizim istemediğimiz şeylerin olması, bu olayların hayırsız olduğu anlamına gelmiyor.  Bazı olaylar, görünürde şer, kötü gibi görünse de, sonuçları itibariyle hayırlı ve güzel olabiliyor.  Bebeğiniz doğuncaya kadar kızınız dört-dört buçuk yaşında olur ki, bu yaşlar çocukların en rahat olmaya başladığı yaşlardır.  Bebeğinizi büyütürken, ablası size destek olacaktır inşaallah. Bazı çocuklar hırçın, zor çocuk olsalar bile kardeşleri doğunca daha olgun davranışlar sergileyebiliyorlar. Size tavsiyem, bebeğiniz doğuncaya kadar, bu süreçte kızınızla paylaşabileceğiniz ve bebekle ilgili olan her şeyi paylaşın. Yalnız alınan ve oyuncak türü olan her şeyden aynı renkten ikişer tane alırsanız,  bebek doğduktan sonra oluşacak rekabeti de minimuma indirmiş olursunuz. Ayrıca bebek doğar doğmaz, ilk saatlerde daha siz bebeği emzirmeden, bebeğinizi kızınızın kucağına verdiriniz. Ona ne zaman isterse dokundurunuz, zarar vermediği sürece onunla temas kurabileceğini anlarsa, kardeşini daha çabuk benimser ve kardeş kıskançlığı, rekabet sorununu büyük ölçüde azaltmış olursunuz.

Çalışma konusuna gelince, iki çocuğu da büyütüp, daha rahat bir şekilde işe başlamak gibi bir avantajınız olmuş. Bu hamilelik olmasa belki ikinci çocuğu sürekli ertelerdiniz. Kızınızı da kardeşsiz olarak büyütmek zorunda kalabilirdiniz. Kaldı ki; benim birçok arkadaşım , çalışma hayatının stresinden dolayı ikinci çocuğu sürekli erteleyip,  yıllar sonra korunmayı bıraktıklarında hemen hamile kalamayıp, uzun süre tedavi görmek zorunda kalanlar oldu. En sonunda da menopoza girip,  birden fazla çocuk istedikleri hâlde tek çocukla kaldılar. 


cansu_27

Cevabınızı bayıldım teşekkürler 


Cevaplamak için Üye ol