Bebekle 11saat uçak

goz_oz soruyor: 5

Merhaba

Kasım ayında 11 saatlik uçuşumuz olacak ve zaman kısaldıkça  tedirgin olmaya başladım ?nsanlar cesaretime hayran kaldığı için?!?

Öncelikle bebeği nerede yatıracağımı anlmadım bebek yatağı mı verecekler?puseti ve anakucagı uçağa alacaklar ama kullanamayacağım?11 saat bebeği kucağımda mı götüreceğim eğer boşyer yoksa?

Birde jetlag olacaklar saat farkından dolayı.gidişte ve dönüşte 1-2 güne alışırlar diyorlar ama eski düzenimizi koruyamayız diye korkuyorum.

Onun dışında allah bizimle uçacak olanlara sabır versin ş?md?den😉

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkusgoz

Ben geçen ay hem gidişte hem dönüşte bebeklilere denk geldim amerika seyahatimde. Hele dönüşteki bebek 2 haftalıktı. Bebek yatağı takıyorlar.Ona göre koltuğunuzu ayarlamanız lazım. Sadece belirli koltuklarda kullanılabiliyor.Gidişteki bebek gayet rahat bütün yolculuk bayunca uyudu neredeyse. Ama dönüşte ki, belki d eçok küçük olduğundan ,annesinin kucağından hiç inmedi. Annesi emziriyor, uyuyor ama yatağa bırakınca ağlıyordu. Sürekli kucağındaydı kadının.Kısaca kendi tecr,benizi yaşayacaksınız, hiç bir bebek, çocuk aynı olmuyor. kolaylıklar diliyorum.


Meowwow

bebek için için koltuk aldınız mı?

Evet aldıysanız ana kucağında uyur hem de mışıl mışıl. O aylarda kolay uçmak ( ben ABD de yaşıyorum tek başıma Almanya üzerinde Türkiye'ye gidip geldim 12 aylık oğlumla). Eğer bilet bebek için almadı iseniz, uzun yol uçacağınız firmayı arayın. Size ekonomi bölümümün en önünde yer verecekler. O bölümde duvara bebek yatağı takıyorlar. Işıkları kapatıyorlar. Uçağın gürültüsü ile çocuk uyuyor. Hatta bebek için yemek veriyorlar. Bunu mutlaka yapın yoksa 11 saat kucağınızda taşırsınız. Arada kucağınızda rahat taşımak için ben sling öneririm. Uçağa binerken inerken çok işe yarıyor. Ana kucağını uçak Kapısında bagaja verirsiniz eğer koltuk yoksa bebek için. Uçak kalkarken ve inerken emzik ya da emzirme iyi geliyor. Yanınıza bol bez alın, yedek Kıyafet. Ne olur ne olmaz ateş düşürücü ilaç, ateş ölçmek için basit de olsa termometre alın. Bez değiştirmek için naylon kumaş. Çamaşır sulu kağıt Islak mendil (bez Değiştirme Bölgesi'ni silmek için). Yolculuktan önce uyumaya çalışın. Ben hiç uyuyamam uçakta :( jet lag için Endişe etmeyin Çocuklar çok çabuk alışıyor. Evdeki düzeni korumaya çalışın. Banyo kitap gibi olayları düzenli tekrarlayın. Bazı yerden fire verecek mutlaka uyku ya da yemek eve dönünce kurulmuş saat gibi eski düzene dönecek hiç merak etmeyin. Beklediğinizden çok daha kolay geçecek emin olun. Ben çok aile tanıyorum ABD sen Hindistan Çin Malezya Japonya gibi ülkelere hatta ikiz bebekle giden aileler. Hepsi altından Kalkıyor. Size iyi yolculuklar dilerim :)


snaelam

ben de uzun uçak yolculuğu yapmıştım sandığınız kadar zor olmuyor tabi bebeğiniziş tanımıyorumda. uyumuştu yolun büyük bölümünde, cesaret değilde bence çocukla seyahat edilir edilmelide hemde bebekken en kolay dönemler, bebey yatağı açılıyor uçakta. onda uyuyor. emzirirsiniz uyur, oyalanır kucakta dolaşır filan yalnızmı olacaksınız eşiniz yada yanınızda biri daha olmayacakmı? jetlaga da hemen adapte oluyor düzeni hiç bozulmadı içiniz rahat olsun


goz_oz

Herkese cok tesekkurler kendime guven geldi:)


sizinkininadine

Bence de dusundugunuz kadar zor olmuyor. Ama 12 saat uyumayi, yemek yemeyi, tuvalete gitmeyi unutun. Ben tek gitmistim, dolayisiyla bebek uyurken bile ne tek birakabilirdim ne de uyuyabilirdim. Ucakta yemek dagitilirken de isiklar acildigi ve ses oldugu icin uyandigindan , bebisle ilgilenmek zorundasiniz. Benimki biraz da hareketli bir bebektir. Neyse thy.ye onceden sormustum, ana kucagini alacaklarini soylemislerdi ama tam ucaga binerken almadilar. Gerci ucaktaki yerim bebekli bolumdu yani onume bebek yatagi taktilar. Ve bebegimi orda uyuttum ama ne olur ne olmaz diye siz bir saniye bile gozunuzu kirpamiyorsunuz. gozunuz hep onda. Velhasil esim olmadan bir daha asla dedim ama her bebek farkli, iyi dusunun iyi olsun :) simdiden kolay gelsin.Cevaplamak için Üye ol