süt sağma makinesi avent mi yoksa medela mı???

ozlemerzor soruyor: 10

bayramdan sonra işe başlayacağım yani bebeğim 3 ay 10 günlükken..:( bugüne kadar kuzenimden aldığım lansinoh manuel süt sağma makinesi ile süt sağdım , evde olduğum için çok problem olmadı fakat iş yerinde zaman sıkıntısı nedeniyle elektrikli almak istiyorum,
yazılardan okuduğum kadaryla avent ve medela kullanılıyor çoğunlukla...fakat avent yaklaşık 350-400 tl iken medela 150-200 tl, karar veremiyorum, kendi kendime özlem bu konu önemli kıy parana avent al diyorum ama çok fark yoksa da medele alayım diyorum!!! karar veremiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

ayrıca şunu da çok merak ediyorum, 3 aylık bebeğim ( sabah 8 akşam 5 ) ben yokken ortalama ne kadar süt içer, hatırlayanlarınız var mı? şimdi nerdeyse saat başı emiyoruz, sütüm yetmezse diye korkuyorum!!!

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


iposunannesi

Valla ben de medela'da acı yok dendikçe kendimden şüphe duyuyorum, korkunç bir makine bence, hem sesi hem acısı...acaba ben mi kullanmayı beceremedim :( 
avent , o kadar sessizdi ki kızım uyurken yanında sağabiliyordum, ona bakarken sağınca sütüm bile arttı diyebilirim. medela ile böyle bir şey mümkün değil, çalıştığında bütün apartman ayağa kalkıyordu nerdeyse.. evin neresine kaçacağımı bilemiyordum ilk kullandığımda.
Bu pompa işi biraz kişiye göre değişiyor, bence denenmeli dediğim gibi..
bu arada ben avent pompa kullandım ama saklama kabı olarak eğer buzluğa atacaksam medela ya da lansinoh poşetlerine boşaltıyordum. 2 si de iyi, tavsiye ederim..


kuzununannesi

AYYYY KRAFT NE AVENT NE

KUSURA BAKMAYIN ŞİMDİ FARKETTİM

SACMALAMISIM BİRAZ :)))))))

OKADAR UYKUM VAR OKADAR YORGUNUM Kİ
BENİ MAZUR GÖRÜN HANIMLAR :))))))


ozlemerzor

rzdmrc kusura bakmak ne demek, bu yorgun halinle yardım ettiğin için çoook teşekkür ederim.

yasemin_ekin verdiğin geniş kapsamlı bilgiler için sana da çok teşekkür ederim, medela hakkında hem iyi hem kötü tecrübeler mevcut, ama avent ile ilgili hiç kötü bir tecrübe okumadım, sanırım riske atmaya değmez,
mayaberry vediğin bu kampanya bilgisi muhteşem, hemen bakıcam!!!


ozlemerzor

mayaberry biraz önce baktım stokta yok yazıyor, ama sanırım bu manuel, seninki de manuel mi? elektriklisini bulamadım.


mayaberry

hayır cnm elektirikli internette satışta yok ancak mağzalarında var. sanırım mağzaya gidip almalısın yada telefonla arayıp sorabilirsin. ben maslak mağzadan aldım cmt günü.ozlemerzor

mayaberry çooook teşekkür ederim, 60 tl lik hediye çeki kampanyası bugün sonmuş, ankarada da bir mağazası varmış, hemen babam gitti almaya, ne kadar mutlu oldum anlatamam, mhteşem oldu bu...umarım sen de en kısa zamanda sağlıkla bebeğine kavuşursun, öpüyorum!


mayaberry

aa sonmuymuş.. çok sevindim o zaman bulup hemen halletmene evet ankarada çukurambarda vardı... işallah güzel günlerde kullanırsın bol bol süt biriktirirsin oğluşa.. çok sağol canım .. bende seni ve tatlı oğluşunu öperim :)


Deynerya

Avent, tek geçerim :)ozlemerzor

aldım kullanıyorum, çok güzel, fakat birşey daha sormak istiyorum, 'göğsümü tamamen boşaltıyor'  cümlesini henüz anlamlandıramadım, ben sağmaya başlayınca önce deli gibi süt fışkırıyor 3-4 dak sonra bir anda kesilip damla damla geliyor, tam pes etmek üzereyken tekrar hızlanıyor , algılayamıyorum hiç bir zaman tamamen kesilmiyor damla damla da olsa geliyor....boşaldığını nasıl anlayacağım????


Elcino_mutluatolye

Ozlemerzor, sut ihtiyaci icin: gunluk ihtiyaci = kilosu x 150ml.Cevaplamak için Üye ol