ücretsiz izne ayrılmalı mıyım?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


mmmmm

kalipso-ar cok guzel mesleginiz varmis. Allah sizi korusun basimizdan eksik etmesin. Dualarimiz sizinle.


Aysegul_

ben de aynı hislerle ücretsiz izin aldım oğlum 21 aylık olana kadar. bakacak yakınım yoktu bulunduğum şehirde, bakıcıya da ben de güvenemedim. Allah ömür verirse 60 65 yaşına kadar çalışacağım ve olsa olsa 2 tane çocuğum olacak hayatımda yetiştirmem, hayata hazırlamam gereken. onlar için çalışma hayatımdan 2 yılımı vermişim çok mu diye düşündüm. maddi imkansızlık yoksa ve çalışma saatleri uzunsa en azından 18 aylık olana kadar bebeğin yanında olunmalı diye düşünüyorum. 21 aylıkken artık bana bağımlılığının azalması, çevreye ilgisinin daha da artması, çok daha iyi iletişim kurabilmesi, hissettiklerini yansıtabilmesi gibi nedenlerle bakıcıya emanet edip işe başladım. haftada 4 gün 8.30 16.00 arası çalışıyorum. işe döndükten sonra çalışmayı yoğunluğu çok özlediğimi farkettim ancak bir kere bile ücretsiz izin almış olduğumdan dolayı pişman olmadım, hep iyi ki yapmışım diyorum. bu arada bakıcı konusunda kabuslar görüyordum ben de asla emanet edemeyeceğimi düşünüyordum, ancak şu anki bakıcımla tanışınca sıkıntılarım gitti, içim ferahladı. oğluma iyi baktığını biliyorum gözüm arkada kalmıyor. ev işleri ile ilgili pek anlaşamıyoruz ama ne yapalım onu da idare ediyoruz. yaNİ bakıcıya bırakmak da dünyanın sonu değil. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Hakkınızda hayırlısı olsun.


GoncaOzikiz

Merhaba

    Özel sektörde çalışıyordum.Yasal doğum iznim bittikten sonra 3 ay ücretsiz izin aldım. Patronumla görüşme esnasında da 3 ayın sonunda kesin işime geri dönebileceğimin garantisini aldım. Ne zaman ki sürem doldu,bana tazminatımı vererek işten ayırdılar. 
    Bu ay bebeğim 15 aylık oldu. Bir fiil evde hala onunla beraberim. Ücretsiz izin almam işten ayrılmama sebep oldu ama  HİÇDE PİŞMAN DEĞİLİM.  Tazminatımı yiyorum karşılığnda oğlumla beraberim oluyorum.  İmkanınız varsa bebeğinizle geçireceğiniz 1 tek günü kaçırmayın.  İnanın hergün yeni bir mutluluğa tanık oluyorsunuz. Kaçırmayın. Bunun tekrarı yok... 
Sevgilerimizle :o)


Maternity

ben olsam kesinlikle ucretsiz izne ayrılırdım ve ilk bebeğimde ayrıldım da. şimdi de 7 haftalık hamileyim ve ikinci bebiş için de ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorum. bebeklerin özellikle 3 yaşına kadar olan dönemde anne sevgisi, ilgisi ve şefkati ile büyümesi hiçbir maddi mebla ile ölçülebilecek bir durum değildir. hele hele sevgisizlikten kırılan günümüz dünyasında annenin varlığından hissedilen özgüven de cabası. ben ücretsiz izin almama rağmen, çalışmaya başladıktan sonra kızıma karşı bir süre kendimi suçlu hissettim, ona yetememek ve yanında olamamak çok fena hislerdi. kısacası paradan öte çok kıymetli şeyler var hissedebileceğin ve hissettirebileceğin. o günler bir daha yaşanmaz, iş orda duruyo ama bekliyo o seni....bebişinle mutlu günler:))


ayberke

Devlet memurusunuz, işe geri dönme garantiniz var maddi durumunuz elveriyorsa kesinlikle alın derim.Pişman olmayacağınız garanti.


TATLI_CADI

benim ücretsiz iznim kızım 2 yaş 1 aylıkken bitecek.peki o zaman ne yapacağım?kara kara düşünüyorum.bebekken bırakmak,bakıcısına şimdiden alışması daha mı iyi diye de kendi kendime sormadan edemiyorum
Cevaplamak için Üye ol