Uçak yolculuğu için önerileriniz?

zeydemm soruyor: 10

Selam, 

İlk defa bebeğiyle uçak yolcuğu yapacak annelere tavsiyeleriniz nelerdir? Kısa mesafe (1,5 saat)bir yolculuk olacak

Ayrıca pegasusla seyehat edeceğimiz için bebek arabasıyla sorunsuz iniş ve biniş yapmak istiyoruz. Neye dikkat edelim? Önerileriniz nelerdir?


Bu soruyu cevapla


12 Cevap


elif1908

Merhaba,  bebek arabasıyla uçağa kadar gidebiliyorsunuz, sonrasında girişte kapatıp bırakıyorsunuz, ayrıca bagaja alınıyor, inişte de bazı havaalanlarında direk uçaktan inerken yine bıraktığınız yerden alıyorsunuz, bazılarında bagajların alındığı kısımda bebek arabalarının bırakıldığı bir kısım oluyor oradan alıyorsunuz, uçağa biniş ve inişte sorarsanız sorun yaşamazsınız. Ben ilk yolculuğunu 8 aylıkken yapmıştım , sizinki dahada küçük, bazı bebekler kalkış ve iniş sırasında kulaklarında ki basınçtan rahatsız olabiliyor, o kısımda da önemli olan yutkunma hareketini sağlamanız.Eğer emziriyorsanız iniş ve kalkışta emzirecek şekilde ayarların, biberonla mama veriyorsanız biberon verin. İlk yolculukta bende çok stres yapmıştım ama sorunsuz geçmişti, uyumuştu hatta . en sevdiği , ilgisini dağıtacak oyuncaklarını da yanınıza aldınız mı tamamdır. Eğer ağlarsa da sakın panik yapmayın, çünkü çok normal , basınç farkından ne olduğunu anlayamadıklarından korkuyorlar birazda. Millet ne derse diyede sakın düşünmeyin ağlarsa. Umarım sorunsuz keyifli bir yolculuk geçirirsiniz.


zeydemm

Dönüşün için çok tşk ederim.içimi rahatlattın gayet :))) Benim asıl kaygım aslında bebek arabasını sağlam geri alabilir miyim? :) bıraktığım gibi alabilirsem ala :) bir de oldu ki emmedi ya da biberonu almadı havalanırken ne gibi sonuçlarla karşılaşırız? Çok fazla rahatsızlık verir mi? 


elif1908

Ben bebek arabasıyla bir kez yurtiçi , iki kez yurtdışı ( farklı dört havaalanında) hiç sıkıntı yaşamadım, uçağa kadar zaten arabasında duruyordu binişte kapatıp bıraktık hep, nasıl bıraktıysak öyle aldık. Bebek arabalarının valizlerle birlikte değilde uçağa binerken ayrıca alınmasının sebebi zaten zarar görmemeleri. Bizim arabamızda kirlenme gibi birşey olmadı ama bebeğin çok küçük olduğu için istersen sardırabilirsin havaalanında. Streç gibi birşeyle sarıyorlar.Ama biz hiç gerek görmemiştik.  Bu gibi olaylarda biraz şans, çok fazla düşünme bence :) Eğer açlığını ayarlarsan büyük ihtimal emer ama tutki emmedi, almadı biberon o zaman oyalayacak birşeyler bulman lazım. Çok fazla düşünüp stres yapma bence, ne kadar stres yaparsan o kadar gerilirsin. Sonuçta 6 aylık minicik bir bebek, ne yapacağını bilmen mümkün değil. İçini rahat tut ki rahat geçsin yolculuğun. Çok sıkışırsan hosteslerden yardım istersin. En kötü ihtimal tut ki huzursuz oldu ağladı ,sakın ola offf millet rahatsız oldu diye düşünüp kendini dahada germe, bebeğine odaklan. Uluslararası bazı hava yollarında bebek ağladığında ona bedava bilet veren havayolları bile var bu gibi olaylarda insanların tutumlarını değiştirmek için :))


zeydemm

Sanırım aşırı rahatladım sayende :) kesinlikle ağlamasından başkaları rahatsız olacak diye endişem yok çünkü ben hiç rahatsız olmuyordum. Rahatsız olana da söyleyecek bi iki çift lafım olur dayanamam muhtemelen :D 

tekrar tşk ederim. Her şey iyi olacak mottosuyla gidip geleceğim :)


GulcanDeniz

Emmeyi reddedeceğini sanmıyorum, çünkü yutkunmak kulaklarını rahatlacaktır. Oğlum bebekken Pegasus'la İstanbul'dan İzmir'e uçmuştum ve çok rahat bir yolculuk olmuştu. Bebek arabasıyla ilgili de Elif1908'in yazdıklarına katılıyorum, sorun yaşayacağınızı sanmam. Siz rahat olursanız bebeğiniz de rahatlar. Şimdiden iyi yolculuklar.zeydemm

çok teşekkür ederim:)))


elif1908

hadi bakalım , iyi yolcular size :) 


hepsidolu

Havayolu şirketlerinin bebek arabaları için naylon torbaları oluyor. Bebek arabasını tam uçağa binerken kapatıp bu büyük torbaya koyabilirsiniz. Kirlenme, üzerine kargo alanından birşeyler bulaşma gibi riskleri engeller. THY ücretsiz veriyordu, Pegasus ücretli satıyordu. Check-in masalarından alabilirsiniz. Gitmeden önce havayolu şirketinin çağrı merkezinden veya web sitesinde chat ile sorabilirsiniz güncel uygulamalarını.

Çoğu bebeğin hoşuna gidiyor uçak yolculuğu, ilk seyahatimizde kızım yaklaşık 5 aylıktı ve çok endişelenmiştim. İnişte ve kalkışta emzirmiştim ve yol boyu uyumuştu. 

iyi yolculuklar 😊zeydemm

Bu güzel bilgiler için çook teşekkür ederim :)


zeydemm

Sıkıntısız bir yolculuk geçirdik :) tavsiyelerniz için tekrar teşekkürlerCevaplamak için Üye ol