Emzirmek işkence oldu.

mystrawberry78 soruyor: 0

Merhaba arkadaşlar.  İçinden çıkamadığım emzirme sorunlarım var.

Birincisi göğüslerim bazen çok dolu oluyor ve emzirmeye başladığımda süt kendiliğinden akıyor. Bazen de dolu olmasa da emzirmeye başlarken süt geldiğinde kendiliğinden akıyor. Bu durum normalmi yoksa  bebek çektiğinde mi akmalı? Ya da benim göğüs uçlarım küçük ondan mıdır?


Asıl sorunum ise şöyle. 2.5 aylık kızımı gündüz emzirmek artık kabus gibi oldu. Bebeğimi geceleri 3-4 saatte bir uyandırmadan emzirdiğimde göğüslerim dolu olsa da  sorun yaşamadan emzirebiliyorum.  Ama gündüz uyanıkken tam işkence. Genzine süt kaçıyor. Boğulacak gibi oluyor. Bir türlü başaramıyoruz huzurla emmeyi. Bu arada kıvranıp duruyor savaşıyor memeyle ama uyurken yok normal. Bugün gündüz yine oldu resmen emziremedim çocuğumu. 10 dakika bekledim, sarıp sarmaladım uyur gibi oldu öyle gayet güzel emdi,uyudu. 2 teorim var.

1-Çok heyecanlanıyor.
2- Çok sık emziriyorum. Gündüz 2 saatte bir.  Midesi dolu iken emziriyorum. Reflüye sebep oluyor. Bunu emerken çok kıvranmasından yola çıkarak söylüyorum. Resmen memeyle savaşıyor. Emzirme saatlerini uzatmalı mıyım? Bunu uygulayamıyorum çünkü 3-4 dak. emip bırakıyor doymuyor diye bende vicdan yapıp açmıyorum arayı. 3-4 dakika tek göğüs 3 saatte bir yeterli mi yoksa? 2.5 aylık bebeklerinizi kaç saatte bir kaç dakika emzirirdiniz?

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol