İstanbul pedagog önerisi

nesli_han soruyor: 10

Arkadaşlar merhaba,

27 aylık kızımın konuşma geriliği ile ilgili daha önce de burada yazmıştım. Ancak konuşmamasının dışında farklı sorunları da olabileceğini 1,5 yıldır aralıklarla kızıma bakan bakıcının aslında bizim tanıdığımız gibi biri olmadığını, çocuğa fiziksel şiddet olmasa da (bunu da ümid ediyoruz maalesef) bağırıp çağırdığını, tv izlettiğini ve neredeyse hiç konuşmadığını tespit ettik. Kızımda konuşma geriliğinin dışında farklı olumsuz durumlar oluştu mu diye içim içimi yiyor. 
Sizden ricam İstanbulda güvenilir bir pedagog öneriniz var mıdır?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


cerenkrm

aman allahım vicdansızzzz. Nasıl bu kadar kalpsiz olabiliyor bir insan. Ilahi adalet yerini bulsun ya rabbim.  Nasıl tespit ettiniz?


nesli_han

4 saatlik bir ses kaydı 


nilayy

nasıl yaniii....nasıl ya. ah kıyamam. peki benim merak ettiğim birşey var; mesela siz işe giderken bakıcıyla bıraktığınızda kızınız nasıl tepki veriyordu? Bunu kendim için soruyorum, bende oğlumu bakıcıyla büyütüyorum çünkü. Kulaktan dolma bildiğim kadarıyla çocuk huysuzlanıp bakıcıyla kalmak istemezmiş mesela. Pedagog konusuna gelince benim kuzenimin bir arkadaşı aşağıdaki kliniğe götürüp memnun kalmıştı. inşallah size de faydası olur; hatta inşallah 1 kere gittikten sonra gitmenize gerek bile kalmaz...  http://www.dokudanismanlik.com/ çok geçmiş olsun.


nesli_han

Üç gündür felaket haldeyim. İçim daralıyor, aklıma geldikçe ağlama krizlerine giriyorum ama bir yandan da olan oldu demekten başka bir çarem kalmıyor. Şimdi ne yapabilirim? çocuğum normal mi gelişiyor? konuşmasından başka bir zararı dokundu mu bu kadının? O kadar pişöanım o kadar pişmanım ki ses kaydını daha önce almadığıma. Hiç bir şekilde içimde gram şüphe yoktu onunla ilgili ki olsa istediğim kamera ses kaydını ruhu duymadan yaopardım ama gerek görmedim.

4 saatlik ses kaydında 45 dk. tv açık. Kızım onunla ilgilensin tv izlemesin diye kapatıyor tv yi o kızım geri açıyor. Fiziksel bir şiddete rastlamadım ama tabi bu aylaaar içinde bir günün sadece 4 saati. 


haziran

çocuğunu bakıcıyla büyüten her annenin kabusu bir durum, çok geçmişler olsun arkadaşım. benim de her an aklımda olan bir konudur bu, Allah iyilerle karşılaştırsın inşallahhh.canacan

Bir pedagog önerebilirim. Tv deki süper dadı Gözde Erdoğan. Kendi yeri Anadolu yakasında. Kazaskerde minibüs caddesinde. Bizde ona gidiyoruz. Düzen konusunda yardım aldık öncelikle. Konuşma konusundada ayrıca ilgili diye biliyorum. Tavsiye ederim. İsterseniz kendi sitesinden tlf alabilirsiniz. Tavsiyeediyorum.com'danda inceleyebilirsiniz.

http://www.gozdeerdogan.com/hakkimda

http://www.tavsiyeediyorum.com/pedagog_15237_gozde_erdogan.htm


nesli_han

Kızım da bizi yanılttı maalesef. Daha önce 2 ay süreyle bakan bakıcısı çok daha kötüydü ve bu bebekliğinden beri bildiği 3-5 insandan biri olduğu için kötü tepki vermiyordu ona. Zaten kadın sürekli kötü davranmıyor. Bağırıyor mesela hemen ardından normal tonda başka bişi söylüyor, oyun oynatıyor ama maviyi tak diyerek bağırıyor. Dengesiz gibi. Kadını çağırdık konuştuk, ciddi darp etmeyi planladık eşimle ama birşey getirmeyecek ki bu.

Çocuklar sizi yanıtlmasın arkadaşlar, duygusal bir tepki veriyorum belki ama ASLAAAA güvenmeyin. tedbirinizi alın. 


semacebiturk

Öncelikle çok çok geçmiş olsun size ve kiziniza.acizane benim tavsiyem geçmişi yani nasil oldu nasil anlam adim gibi olumsuz düşünceleri atin bir kenara,simdi kizinizla baglanin birbirinize sarilin yaralari sarmanin en iyi yolu koşulsuz sevgidir.kiziniza bunu hissettirin.ayrica öğrenilmiş caresizlik diye birşey var kizinizda bunu yaşam iş olabilir.ay rica pedagog olarak Adem GUNES diye yazarsaniz sitesine girip bilgi alabilirsiniz.çok farkli valisi var,tüm ezberledi bozuyor.kolay gelsinbabel

Çok çok çok geçmişolsun. Gerçekten çok üzüldüm :(( ben de Adem güneş diyorum. Annesi dışında kimse kalıcı hasarlar dahil ilaç olamaz evladına. Sarılın bol bol. Oyun oynatarak anlattırın kızınıza yaşadıklarını. (Fillial terapi diye araştırabilirsiniz)

Allah yardımcınız olsun. Sevgiler.


guta

Çok geçmiş olsun. Aynı şey maalesef benim de başıma geldi. Tam 2 yaşında oğlumda bir gariplik hissettik. Hala konuşmuyor, sürekli emzikle durmak istiyor ve bakıcısını istemiyordu. O sırada anneannesi 15 gün bizde kaldı. Çocuk biraz biraz konuşmaya başladı. O zaman acaba dedim bakıcı hiç mi konuşmuyor gün içerisinde. Aynı şekilde sadece sesini kaydettim. 5 saat boyunca evde hiç konuşmadan durup, sürekli tv nin açık olduğunu, çoçuğunda emzikle tv karşısında öyle oturduğunu anladım. O gün bakıcıyı çıkarttık ve hemen kreşe başlattık. 1 ay içerisinde konuşmaya başladı, daha mutlu bir çocuk oldu. O gün bu gün bakıcılardan çok korkuyorum.Cevaplamak için Üye ol