Kendi kendine yemek istiyor

meysaanne soruyor: 7

kızım hep kendi kendine yemek istediği için döküyor saçıyor sonra aç kalınca süt içmek istiyor. tam öğün bi türlü yediremiyorum onun bu alışkanlığını desteklemeli miyim yoksa ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mutluannelif

Tabii ki de desteklemelisiniz. Kafanızdaki miktarı yemesini beklemeyin, o aç olsa zaten yer. Ne kadar yiyor bilmiyorum ama ? Pek detay yazmamışsınız. Çatalla, kaşıkla normal yemekleri  -ya da eliyle parmak besinleri- yiyebilir o ayda rahatlıkla.


berlindenbirseda

Kesinlikle destekleyin, ne güzel hevesi varsa kirmayin :) Döke saca ogrenecek. Ben biraz titiz davrandim, sonra cok pisman oldum mesela. 2,5 yasinda ancak -o da inadindan- kendi yiyor.


iflah_olmaz

mutlaka desteklemelisiniz...


delimavi

Tabagina fazla yemek koyun ve onada kasik verin ama bir yandan sizde yedirin doymus olur bu sayede :)

Benimki bu yasta corba haric yemegi ogrenmisti normal yani :)


meysaanne

ben den yemiyor


meriden

Benim oğlum da aynı:) kaç aydır benden yemiyor. Peki kendin ye o zaman diyorum başlıyor yemeye :) tabi dökerek bende baştan çok stres yaptım mideye yüzde on ancak giriyor diye etrafın kirlenmesi önemli değil de mideye girsin ha bu öğünü yedi didiyebileyim. Zaten çok yiyen bir çocuk değil. Artık bir gözümle ağzına bir elim ağzın altında loplop düşenleri topluyor tabağına geri atıyorum diğer elimde kaşık onun kaşığı na destek yapıyorum görsen gulersin. Gittikçe ustalasiyor böyle öğrenecek ler yemeyi. Yemek işi bitince ohh rahatliyorum. 6 7 yaşında hala anneleri yedirenleri görünce yok canım diyorum o zamanbu süreci tercih ederimve oglumla gurur duyuyorum. Bu minnak haliyle nasıl bir çaba kaşığı ağzına dokmeden götürmek. Zaten yedirmek de daraltiyordu beni bir tabak bitecek de öyle oynamali da yedirmiyordum sadece hımm pek güzel gibi bişey diyordum.

Bir tavsiye ezilmiş birseyler veriyorsam yoğun püre halinde eziyorum suyunu az koyarak kaşığına yapışsın az düşsün.

Kolay gelsin.


guta

Menden peki sizin oğlunuz ne zaman yemeye başladı? Benim de 1 yaşında oğlum var. Ama bu zamana kadar hep ben yedirdim. Ancak elma, makarna, armut gibi şeyleri kendi yiyor. Onun dışında çorba içmesi çok zor gibi geliyor bana. Tabağı önüne koysam direk tabağı yere fırlatacak. Ne zaman alıştırmak lazım? Tabağı fırlatırsa ne yapacağım :)Cevaplamak için Üye ol