hayali arkadaş

bedevi soruyor: 3

Arkadaşlar,

Benim kızım ekim ayında 3 yaşını bitirdi. Ve iki aydır bir hayali arkadaşı var, ne sohbetler ne muhabbetler onunla bir görseniz! Biz eylül başında fransa'ya taşındık, acaba yalnızlıktan mı ortaya çıktı bu durum bilmiyorum, bir ara 4 tane hayali arkadaşı vardı, italyan-rus-fransız-türk. Tanıştığı her milliyetten hayali arkadaş edinmişti. Son bir aydır ise sadece bir tane var, adı postak. Onunla bazen fransızca bazen türkçe konuşuyor. Özellikle tuvaletteyken ziyarete geliyor postak, birkaç gündür "ayyy postak beni korkuttun, bir daha korkutma beni kızarım sana" diyor. Burada birçok insanla tanıştık, yarım gün kreşe gidiyor, artık yalnızlık sorunu pek kalmadı diye düşünüyorum ama, acaba sebep yalnızlık mı merak ediyorum. Çünkü hayali arkadaş 5 yaş civarı olur diye biliyordum, 3 yaşında hayali arkadaş olur mu? Bir bilginiz var mı?

Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


baharyavuz

Merhaba Bedevi. Benim kızım da 3ü yeni bitirdi. Onun da hayali arkadaşı var. Bazen bağırıyor"yanlış söyledin, öyle değil böyle" diye. Bence hiç bir sakıncası yok. Hayali mayali, kendisine arkadaşlık yapıyor ne de olsa.


Taita

evet aslında tam yaşı 3. bu yaşta başlıyor ve ne kadar ilgilenmezseniz hayali arkadaşlarıyla ve ne kadar sosyal olursa çocuğunuz o kadar çabuk geçiyor :)) isimler de mükemmel oluyor :))
bence korkulacak endişeleneek bir şey yok


bedevi

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için inanın çok rahatladım, bu yaşta olmaz sanıyordum çünkü. Demek oluyormuş. İsimler hakikaten çok bomba oluyor:) Peki sebebi çocuğun hayalgücünün gelişmesi mi? Ben yurtdışında taşınmamız ve yalnızlığının etkili olduğunu düşünerek vicdan azabı çekmeye çok yatkın bir anneyim de...
Teşekkürler tekrar..Cevaplamak için Üye ol