Ankara da Çocuk metabozlima hastalıkları uzmanı arıyorum. Önerisi olan var mı?

senayc soruyor: 10

Hacettepe hastanesi metabolizma bölümüne dışarıdan hasta kabule tmiyormuş. Yiğit in doktoru metbozlima uzmanına gitmemizi önerdi. Anti-gliadin igg si negatif çıkması gerekirken 23.764 pozitif değer. anti gliadin iga 3.007 negatif. Doktor önerileirnizi bekliyorum. doktor olan varsa ve yorum yapabilen olursa da sevinirim. Çölyak hastalığına mı işaret eder bu durum?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Ulku

gecmis olsun senay, nerden cikti bu kontroller, sikayetiniz neydi?
doktor arkadaslarima soracagim hem doktor ismi hem de yorum.
ama cok merak ettim baslangicini.


senayc

çok iştahsız ülkü cüm,kansızlık mı var acaba dite şüphelendm ben,kansızlık da iştahsızlık yapıyor.  3 yaşına girecek neredeyse ve hala 11,5kg, boy da 90cm . doktor kan,idrar,hormon,gaita vs ultrason dahil birsürü test istedi. kan sonucu dediğim gibi çıktı,metabolizma uzmanına gidin dedi. hacetteped pediatrik immünoloji uzmanı doktoru vardı Yiğit in, 1 yaş civarı gitmiştik,rutin kontrol. Olmadı ona gidip onun yönlendirmesine göre hareket eedeceğim.


Ulku

anladim. canim ya, kiyamam yigite. kontrol sonucunu da mutlaka yaz. diger annelere yol gosterir.
istahsizlikta kontrol edilmesi gereken degerler varmis demek ki.


senayc

kakasında da nişasta taneleri gözükmüş,sindirim sisteminde bir sorun olduğunun teyidi imiş. Yarın hacettepe çocuk a gidiyoruz. Gelişmeleri yazarım.:(  

(halası çölyak olduğunu sanmıyorum dedi, emilim bozukluğu olabilir dedi,aile hekimi kendisi,bakalım)


Ulku

allah allah.
acaba dogdugundan beri var miymis, sonradan mi olusmus, onu da ogrenin senay.oyabes

Senayc, Hacettepe'de Prof. Dr. Turgay Coskun alaninda en iyilerinden biridir. Hacettepe bu alanda Tum Turkiye'de en iyi tedaviyi uyguluyor. Gazi Universitesi'nde de metabolizma uzmani Fatih Ezgu var. o da yine cok iyi diye biliyorum.


senayc

oyabes, Turgay coşkun a nasıl ulaşabilirim?özel i var mı? sabah hastaneye hacettepeye gittik,genel poliklinikten giriş yapacaktım sözümona,metabozlima nın web sitesinde dışarıdan hasta kabul etmiyoruz diyor. Gece 12 de gelip bugün için sıra alıyorlarmış,ben sabah 07:30 da gittiğimde bugünkü sıra çoktan dolmuş. bugün başka kimseye sıra verilmeyecekmiş.
Düzen mi bu şimdi? işe söylene söylene geldim.


senayc

ülkücüm daha evvel hiç kaka testi yapılmamıştı. Daha evvel kan testlerinde de bu değere bakılmamjıştı.Ulku

senay cok kizginim, uzgunum :( nedir bu hastanelerin durumu? gecmis olsun tekrar tekrar.

bugunlerde bir aile, 13-14 yaslarindaki ogullarinin dislerini yaptirmaya calisiyorlar. doktor, "bu cocuk ergenlige giriyor, mutlaka simdi duzeltilmesi lazim bu dislerin, degilse gec olabilir" diyor, doktorun oldugu hastanede sira almaya gidiyorlar, "bu yil 2007den randevu alanlar var, 2-3 yil sonra size sira gelir" deniyor. dunyanin da parasi, ozelde de yaptiramazlar. ne olacak simdi, oyle de kotu ki dislerin durumu, her yerden egri bugru cikmis, cocugum agzini acmaya utaniyor :(

gerci sizin ozele gitme imkaniniz var ama baksana ne onemli bir uzmanlikmis, doktor bulamiyorsunuz, bu da ayri sorun. acin kardesim o zaman bu alanda daha cok uzmanlik kadrosu.


senayc

ülkücüm, hacettepe başka bir çocuk uzmanından randevu aldım şimdi, pediatri immünoloji,prof dr. o na gideceğiz artık. yarın saat 15:30 da.
oyabes in cevabını bekleyemedim.
haaa,biz götüreceğiz,ama gariban napacak,parası olmayana ne eğityim var ne sağlık:( çok üzgünümCevaplamak için Üye ol