Uygun fiyata ilk adım ayakkabısı

julyet soruyor: 10

merhabalar, efe artık yürüyor, evde kaydırmaz tabanlı çoraplar ile geziyor, ancak dışarıdayken de yürümek istiyor. araştırırken çok yüksek fiyatlı ürünler gördüm. ama biliyorum, uygun fiyata da bulabilirim. tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı ilk adım ayakkabısı var mı?  


NOT: bizim için uygun fiyat 50-60 Tl den fazla olmaması. 

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Ervinveannesi

Merhaba, bu tip ayakkabılara çok anlam yüklendiği için çok önemli gibi gösterildiği için böyle yüksek fiyatlar çıkıyor..Oysa ayakkabının ortadan ikiye katlanabilir bir ergonomide olması ve mümkünse doğal malzemeden yapılması yeter özelliktir bence..
Ve en önemlisi ayakların çok hızlı büyümesi..Bu yaşta çocuk dışarıya kaç kere çıkıcak kaç dk.yürüyecek ayakkabı kaç kez giyilecek?? Uygun fiyatlı nerede kaç tl.bilemedim ama 2.el bulursanız tereddüt etmeyin yepyeni olacağına eminim..


ipekkusgoz

Eğer Efe'nin ortopedik bir sorunu yoksa illa ilk adım ayakkabısı denen ayakkabıdan giydirmenize gerek yok.Bize doktorumuz öyle söylemişti en azından. Yalnız bu durumda bileği sarmayan kısa model bir şey tercih etmeniz gerekir.


nilinmasali

sanbe yi bi arastırmanızı öneririm hem iç-dıs deri yumuşacık hemde dediğiniz civarlarda fiyatları..bu kadar küçük çocuklarda 2. el ayakkabıyı ben pek önermem,çünkü ilk giyenin ayak seklini aldıgı için yeni yürümeye baslayan bi çocuk için çok sağlıklı gelmiyor bana


gmzalp

ben hiç almadım  ama doktorumuz bize ELEFANTEN önermişti.fiyatları uygun deichmannlarda  bulunuyor..


ozdenin_oykusu

ben bazı konularda çok hassasım.ayak sağlığı da buna dahil.lütfen yanlış anlaşılmasın kimseye önemsemiyor demiyorum.(yazılanlar çoğu zaman farklı yerlere çekilebildiinden bu tereddütüm.)

ayak kıvrımı mı desem taban boşluğu mu desem işte orada,ayakkabının içinde bir yükselti olması olmazsa olmazım.içi dümdüz bir ayakkabı giydirmiyorum ben.paqpa alıyorum.julyet

cevaplar için çok teşekkür ediyorum, bazı konularda bende ebveynlerin hassasiyetinin sömürüldüğünü düşündüğüm için bu tarz bir ayakkabı arıyorum. şimdiye kadar giysi ve oyuncağa da çok fazla para harcamadık. bu sanırım bir yaşam tarzı.  bahsettiğiniz markaları hiç duymamıştım, araştırmayı düşünüyorum hepsini. vakit ayıran ve paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.


gmzalp

Pappa ve ortopedia alirim hep ,ici disi deri cok memnunum ama fyatlari yuksektir.Elefanten ucuz oluyor ilk ona bakin derim,bu markalar doktorlarin onerilerine gore uretilen cocuk ayakkabi markalari.bizim doktorumuz ilk 2 yil spor ayakkabiyi bile onermemisti ,bilegi kavrayan yumusak ve deri tavsiye etti


julyet

gmzalp ve perili evren  teşekkürler sayenizde birden fazla marka ve alternatif olduğunu öğrendim.asyaperi

bende kızım adımlamaya basladıgında bu ortopedık pahalı ayakkabılardan aldım ama ınanın yuruyemedı kızım bırakın yurumeyı adım atmada zorlandı suan evde ıkı cıft hıc gıyılmemıs sekılde duruyor, sonra doktorumuzun onerısıyle nıke ılk adım ayakkabısını aldım yumusak tabanlı esnek ve bılegı sarmıyor suan fıyatı 49 tl olması lazım ,aynı sekılde bırde adıdastan aldım yıne aynı fıyatlarda nerdeyse 6 7 ayımızı bu ayakkabılarla gecırdık tavsıye ederım


ozlmarmylmz

bizde şans eseri chicconun indirimine denk gelip ilk ayakkabımızı ordan aldık.
3-4 kadar giyip yıprattık.
sonrada hep nike spor ayakkabı aldık.ortalama 50-60 tl civarıydı.
bende çok pahalı ayakkbıya karşıyım sonuçta 4-5 ayı geçmiyor eskimeden küçülüyor.
marka indirimlerini yakalayabilirsiniz umarım.
kışlık botlarımızda chicconun çok memnunuz.
mutlu adımlar:)Cevaplamak için Üye ol