Uygun fiyata ilk adım ayakkabısı

julyet soruyor: 5

merhabalar, efe artık yürüyor, evde kaydırmaz tabanlı çoraplar ile geziyor, ancak dışarıdayken de yürümek istiyor. araştırırken çok yüksek fiyatlı ürünler gördüm. ama biliyorum, uygun fiyata da bulabilirim. tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı ilk adım ayakkabısı var mı?  


NOT: bizim için uygun fiyat 50-60 Tl den fazla olmaması. 

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


julyet

asyaperi ve ozlmarmylmz teşekkür ederim, sezon açılmış bakınmaya başladım, önerileriniz aklımda sağolun


egis

Merhaba,

Spor ayakkabılar genelde sert oluyor ama oğluma hediye gelmişti Adidas bir ayakkabı tabanı da çok yumuşaktı.  İlk onu giydirmiştim ayağa kalkmaya başlayınca. Sonra yaz için Pediped aldım, şimdi de Pediped giyiyor. Normalde çok pahalı fiyatı ama internetteki alışveriş sitelerinde sık sık indirim oluyor.  50-70 arası bir fiyat oluyor genelde kampanyada. Ben de çok kısa süre giyildiği için çok fazla para vermek istemiyorum ama ayakkabının ayağa uygun olmasına ve yumuşak deri olmasına önem veriyorum. Ayakkabı numarasını biliyorsanız alışveriş sitelerindeki kampanyaları takip edebilirsiniz.


montana

Ben bu ilkadım ayakkabısı olayına çok önem verdim, çok araştırdım. Bizim doktorumuz mutlaka ama mutlaka yumuşak tabanlı olması gerektiğini söylemişti. Pek çok mağazayı dolaşıp ürünlere tek tek baktıktan sonra Stride Rite'da karar kılmıştık. Zaten diğer pekçok markanın da stride rite'ın taban yapısını ve görüntüsünü taklit etmeye çalıştığını farketmiştim bu araştırmalar sırasında. Stride Rite'ın ilkadım ayakkabıları çok pahalı Türkiyede, 150TL falan ve hiçbir zaman indirime girmiyor. Biz de Amerika'dan getirttik, outletten buldu bir arkadaşımız, bize 65TL'ye mal olmuş oldu. Bir yandan da Kentpark'taki Capretto'dan da yazlık bir alk adım ayakkabısı aldık, o da 59TL'ye inmişti. Özellik olarak benzer görünmelerine rağmen, Stride Rite'ı giydiğinde çok çok daha rahat hareket ediyordu oğlum. Ama yürümeyi iyice pekiştirdikten sonra da ikisinde de sıkıntısız yürür oldu. En önemli konular bence ayakkabının kalıbının çocuğun ayağına iyi oturması. Yanları çok boş kalırsa çocuk yere bastığında dengesini kurmakta zorlanıyor. Ayakları etliyse üstten cırtcırtlı, gevşekliği ayarlanabilecek bir ayakkabı olması lazım. Mutlaka ve mutlaka tabanının hamur gibi yumuşak olması lazım. Tabanının kenarlarının yuvarlatılarak bitirilmiş olması lazım, yoksa yürüken yanyana iki ayağını birbirine sürttüğünde takılıp düşebiliyor. Bir de ilk başlarda çocuk ayakkabıyı giydiğinde parmaklarını kıvırıyor, doğru numara olup olmadığını anlamak için mutlaka yere bastırarak ve parmaklarının açık olduğundan emin olarak ölçün, önde yaklaşık 1 cm boşluk kalması gerekiyor. Stride rite'ın tabanı çıkabildiği için direk onun üstüne bastırıp durumu görebiliyorduk, bu açıdan da iyi olmuştu. Sonuç olarak 4 ay boyunca tepe tepe kullandık ayakkabıyı, çok da memnun kaldık.


ozlemada7

İlk once pediped kullandik,simdi nike giyiyor,ayaklar biraz tombis,onunla rahat ediyor.


julyet

egis, montana ve ozlemada7 deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Efe'nin ayaklarının üzeri oldukça tombul, hacimli ayakları var :)) denemeden alamam sanırım, bu yüzden internet indirimlerinden ilk başta faydalanamayacağım. bu hafta sonu bir kaç deneme yapacağım. bulunduğum ilçede bahsi geçen markalardan sadece pediped ve polarise  rastladım çok fazla alternatifim yokmuş zaten! önemli bir işmiş herkese tekrar teşekkür ederim.
Cevaplamak için Üye ol