Biberona alistirma

darkrakun soruyor: 6

Kızım 9 aylıkken ise başlayacağım. Biberonu aliyor ama emmiyor cigniyor. Memeye cok düşkün. Ancak gece emmese bile Sabahlari cok emmiyor. Oglen ve aksam cok emiyor. Ise baslayinca nasıl sut icecek bu çocuk. Alistirma bardagindan sut icebilir mi. Biberona alistirmayi cok denedim ama kesinlikle emmiyor. Biberonumuz sventin cam biberonu 4 numara

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


berlindenbirseda

Biberonu uykuya tam dalmadan uyku-uyaniklik arasinda vermeyi deneyin, belki oyle kabul eder, arkadasim da sizinle ayni durumdaydi ve ancak böyle kabul ediyordu oglu. Kim bakacaksa ögle uykusundan evvel dener böylece. Tabii sallanarak uyuyan bir bebekti ve emzik kullaniyordu o, belki emzik zannederek kabul ediyordu uyku sersemligi ile.

Bu arada bence alistirma bardagindan icmeyi kabul ediyorsa biberon isine hic girmenize gerek yok. Biberonu biraktirmakla ugrasmazsiniz daha sonra ne güzel.


kelebek1981

Canım bende aynı durum ile karşı karşıya kalmıştım, doktorumuza sorduğumda biberonun ucunu değiştir demişti bana onu da denedik biraz işe yaradı ama tam değil annem bakıyordu bebeğime kaşıkla vermeyi denedi, o da yarısı ağza yarısı yere dökülüyordu sonunda zorlamadık aç kaldığında kendi kendine emmeye başladı.


Sucigdem

Bizim bebeğimizde de aynı problem vardı, önce Aventi denedik kesinlikle beğenmedi ağzında gezdiriyor, sakız gibi oynuyordu, sonra 1-2 marka daha denedik, 

ensonunda Dr Browns Gensiş Ağızlı PP Biberon 240 ml biberonu çok beğendi, biberonun geniş ağzı emmek içim çok uygun. 


darkrakun

Teşekkürler cevaplar icin alistirma bardagi ve dr. Brownsi deneyeceğim. Zaten bırakıp ise baslamak çok zor bi de bu sorun çok canımı sıkıyor.


sLnKA

Merhaba

Kızım da biberin kesinlikle emmedi, ben o altı aylıkken ise başlamıştım. Döke saca da olsa bardaktan icebiliyordu ama kıymetli sütler ziyan oluyordu:/ once hani su pembe kapaklı bebek suları varya onlardan içmeyi öğrendi ama heryer su oldu tabi:) sonra da pipetle içmeyi öğrendi. Alıştırma bardağına da alışamadı bir türlü.

Simdi oğlum da biberon almıyor ama öğrensin diye ona da alıştırma bardağı aldım. Aventin beyaz başlık olanından. Yalnız bu akıtmaz damlatmaz başlıktan icebiek icin biberon gibi çekmesi gerekiyor ki su an yapamıyor. O yuzden ben başlığın altında ki valfi çıkardım. Akıtsan bardak oldu:) icine çok azıcık su ıhlamur vs koyup veriyorum heyacanlarıp icmeye çalışıyor. Bu güne kadar ne koyduysam hep döküldü ama bu gun ilk kez icinde ki suyu çekerek icti.

Simdi artık o valfi geri takip oyle içmesini öğretmeye calisicam.

Uzun oldu kusura bakmayın nasıl tarif edeceğimi bilemedim.

Uzun lafın kısası hic biberon işine girmeyin, aventin bu anlattığım alıştırma bardağı cok guzel ve amaca uygun.


msasa

Bence pipetli bardak yada alistirma bardagi dusunebilirsiniz bosa biberona alistirmayin.Cevaplamak için Üye ol