lactamilk kullanan var mı?

kaprekar soruyor: 4

merhaba arkadaşlar. İnternette dolaşırken lactamilk adında süt arttırıcı kapsül olduğunu gördüm çok iddialı laflar edilmiş acaba kullanan ve faydasını gören var mı?Birde ben bira mayasını duydum ama kilo yapıyor diyenler var yapmıyor diyenler var bira mayası tabletini kullananlarında görüşlerini bekliyorum TEŞEKKÜRLER.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Banshee

selam,

ben 22 ay emzirmiş,emzirmeyi sonlandıralı 6 ay olmuş ve hala sütü tam olarak kesilmemiş bir anne olarak diyorum ki sütü arttıran en önemli şey beynimize kodladığımız "ben emzirmek istiyorummmmmmmmm!" düşüncesidir.abartmıyorum sadece bu istekle stresten kesilen sütümü 24 saat içinde geri getirdim.Sadece emzirmeyi isteyin,fizyolojik ve organik bir engeliniz yoksa sütünüz gelecektir,aksi durumda ne yaparsanız yapay çaba olacaktır ve bu işin ticari tarafına hiç mi hiç güvenmiyorum ;)

eskiler ne derler,sütünüzle kalın :)


kaprekar

çok güzel söylüyosunda artık benim buna olan inancım da kalmadı inan. o kadar mücadele ettim ki ağlaya ağlaya emzirdim bebeğimi yetmediğii düşününce ne kadar vicdan azabı duyuyorum bilmezsiniz halada mücadeleye devam ediyorum.ama benimkinin sadece istiyorum diyerek olmadığını biliyorum sadece.


kuzum


Dr. Kadir Tuğcu ile yapılan röportajdan:

Süt için huzur, uyku ve su

" diyor. Annenin sütü su içerek, uyuyarak ve yüksek moralle artıyor Yanlış inanışlar hayatımızın her döneminde olduğu gibi annelikte de yaygın. Birçok anne, sütü artsın diye gereksiz yere tatlı ve komposto yiyerek kilo alıyor. Emzirme, anne sütü ve bebek bakımı konusunda sorularımızı yanıtlayan Dr. Kadir Tuğcu ise "
 

Annenin sütü olması için ne yapması gerekir?

Yani keramet helva, tatlı, soğan, pekmez veya kompostoda değil bunları yedikten sonra hararetten dolayı içtiği sudadır. 
Süt yapıcı gıda diye bir şey olmaz. Süt yapıcı diye annelere zorla içirdikleri veya yedirdikleri şeylere dikkat ederseniz, hepsi susama isteği uyandıran maddelerdir. Anne bunları yiyince bol bol su içme arzusu hisseder. Bol bol su içince de süt miktarı artar. 
 Birçok anne lohusalık döneminde komposto, bol şekerli meyve suları içerek veya tatlıyla süt miktarını artırmaya çalışıyor. Bu mümkün mü? Süt yapan yiyecek var mı?
Kadının yerli yersiz üzüntülerle dolmamış olması gerekir. Niyet de önemli. Annenin bebeğini emzirmek istemesi önem taşır. 
İnsan memesi inek memesi yapısında değildir, bu nedenle uzun süreli süt biriktirmez. Çocuk emmeye başladığı anda süt yapılır. Nasıl gözyaşı ağladığımız zaman akıyorsa, yani bir yerde toplanmıyorsa süt de böyledir. Süt hücrelerinden anında süt yapılır ve bebek emdikçe de gelir. Süt olayı tamamen psikolojiktir. 
 

Küçük göğüs ve süt

Bu da yalandır. Göğüsün büyüklüğü, memenin ucu veya şekliyle sütün akışı ve gelişi değişmez. Memesi küçük kadından gürül gürül süt gelebilir. 
 'Küçük göğüslü kadının sütü olmaz' deniyor, doğru mu?
 

Sütün kalitesi yemeğe göre değişir mi? Et, karides, meyve, sebze yiyenle ekmek ve çorbayla beslenen anne arasında süt farkı olur mu? Sütün kalitesi hiçbir zaman değişmez. İyi beslenen anne ile kötü beslenen anne arasında süt kalitesi açısından fark olmaz. Ancak iyi beslenen anne kendisine fayda sağlar, kötü beslenen annenin zararı kendisinedir. Çünkü süt yapmak için belli miktarda mineral vücuttan alınır. Bu minarellerin vücutta az ya da çok olması, kalan miktarın anneye yetip yetmediği meselesine bakılmadan vücut aynı miktar minerali anneden süt için alır. Yani zarar anneye olur.
 Mesela prematüre doğum yapmış bir kadının sütü ancak prematüre bebeğe iyi gelir. Onların sütü normal doğum yapmış bir annenin sütünden çok farklıdır. Yoksa annenin yediği içtiği ile hiçbir ilgisi yoktur. Fakir kadının da zengin kadının da sütü aynıdır. 
Ancak sütün kalitesi aylara göre değişir. İlk aylarda gelen süt farklıdır, bir ay sonra, iki ay sonra, altı ay sonra gelen süt farklıdır. İşte bu nedenle mamaların da bir ay, iki ay, üç ay ve sonrası için farklı tipleri yapılmıştır. 


Banshee

tatlım bak , demek istediğim buydu : fizyolojik veya organik bir sebep varsa sütünün azalmasını / kesilmesini sağlayan zaten ne yaparsan yap bir çözüm bulamazsın...ama herşey normal ise en azından doktorun da bu konuda "normal" diyorsa tek sorun maneviyat oluyor...asla ağlama ve çocuğunu doyuramadığını düşünme lütfen...gerginliğin,şüphen vs..inan bana ne varsa yansıyor hemen süt üretimine ...yapabildiğin kadar inan ve kararlı ol,olmuyorsa da herşeye rağmen dünyanın sonu değil...sana yemin ederim şakır şakır sütü geliyorken,aman benim çocuğum kilo alamıycak,aman doymuyo,aman yetmiyo sütüm diye diye 5 ayda sütünü kesebilen bir arkadaşım var benim,kimseye kulak asma rahat ve güvenli ol...stresten de uzak ;))Cevaplamak için Üye ol