bebek arabası nasıl seçebilirim, anakucağı şart mı?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ASLIMERT

ben kesinlikle önce bebeğinizin huyunu suyunu öğrenin sonra almaya karar verin derim. benim gibi alıp kullanamayabilirsiniz. çünkü benim oğlum ana kucağına asla oturmadı ne zaman koysam içine felaket bir şekilde ağlamaya başladı zaten uyuması mümkün değildi biz 9 kilo olana kadar kanguru ile dolaştık sonrasındada kucakta.


larem35

herkesin kendi tercihi tabi ama ben ana kucağını çok gereksiz goruyorum.zaten kendi ağır, içinde en az 4 kiloluk bebekle dahada ağırlaştığından taşıması zor oluyor.birde kaç ay kullanabilirsiniz ki onu?
oğlum 16 aylık ilk aydan beri bebek arabası kullanıyorum hiç oyle kayma gibi derdimiz olmadı:)araba seçerken çok ağır olmamasına,kapatınca fazla yer kaplamamasına dikkat etmenizi oneririm.birde bizim araba 3 tekerlikli  çok rahat ediyoruz...


Bona

eğer arabanız yoksa ana kucağı almanıza gerek yok , tabi bu benim fikrim..
ilk aylarda sling muhteşem bir çözüm.. yok rahat edemiyorum derseniz de güzel bir araba alın ..

ben ilk birkaç ay sling ve kanguru kullandım , gerçi araba da kullandım.. oğlum 27 aylık hala bebek arabası kullanıyorum , batu çok seviyor arabada gezmeyi ..büyük kolaylık bizim için..


nilaylilayla

bence arkası tam yatan bir baston puset ihtiyacınızı tamamen karşılar,travel sistem arabalar çok büyük ve ağır..arabanız yoksa zaten yenidoğan oto koltuğuna (ana kucagı da dıyorlar) hiç gerek yok..onu  yerine ev tipi bir ana kucağı ,çok daha işinize yarar..


burcaksahin

Ben ana kucağını 8. ay sonuna kadar kullandım. Tabi arabaya bağlanıyor olması benim için önemliydi.

Araba haricinde, oldukça gezenti olduğumuz için gittiğimiz evlerde veya heryerde kullandım. Çünkü bebek arabanızı her eve sokamıyorsunuz. Misafirlikte uyuyacağı zaman yataklarda tek bırakamayacağım için onda uyuttum (Tüm gece değil tabiki) , bir yerde yemek yemesi gerekip mama sandalyesi olmayınca onda yedirdim gibi çok da kullandım.

Ağırlığı konusunda haklısınız, içinde bebekle zor oluyordu gerçekten.

Sırt kısmı tamamen yatan bir puset, dışarıda tüm ihtiyaçlarınızı karşılar diye düşünüyorum.atlio

kesinlikle hafif modeller tercih etmelisiniz.. maclaren bu konuda çok iyi bence. arabanız yoksa anakucağı çok kullanışlı olmuyor, boşuna para vermiş olursunuz.


cemmurat

henna, atlio + 1


simal_elif

merhaba, ileride araba almayi dusunuyorsaniz, travel system olan bir bebek arabasi alabilirsiniz, gerekirse uzerine ana kucagi monte edilebilir sonradan.

peg perego'nun "oh aria" modelini tavsiye ederim. anakucakli olan sinifta, en hafif ve kullanmasi en kolayi o.Deniz06

Doğumdan itibaren kullanılıyorsa işinizi görür bu tarz arabalar ama dediğim gibi bebeğin omurgasını rahatsız etmemek için doğumdan itibaren kullanılır ibaresine dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.
İlandan tam yatar yazıyor ama bu doğumdan itibaren kullanılır anlamına gelmiyor, özellikle doğumdan itibaren kullanmayı sorun bence.


burcaksahin

Biz chicco trio for me kullaniyoruz.Aslinda travel sistem bir set bu ama Bircok magazada tek veya ikili veya uclu olarak satilabiliyor. Onun arabasi tam yatan ve bildigim kadariyla dogumdan itibaren kullanilabiliyor. Tavsiye ederim ben.Cevaplamak için Üye ol