3,5 aylık bebeğim beslenmeyi reddediyor

msms soruyor: 4

Merhaba,

Bebeğim 3,5 aylık. Doğduğunda annrm sütün yetmiyor diyerek mama verdi. Ben de ağır bir lohusa depreayonu geçirdiğim için bazen emzirdim bazen mamayla devam ettim. Daha sonra kendimi toparlayınca sadece emzirmek istedim ama günün belli öğünlerinde emmeyi reddeti biberon istedi. Bu durum zamanla gündüz sadece biberonu kabul etmeye memeyi reddetmeye dönüştü. Sadece uyurken emzirebiliyordum. Dün biraz zorladım emmesi için dünden bu güne uyanıkken ne emiyor ne de biberon alıyor. Artık uykusunda bile biberonu kabul etmiyor. Elim kolum bağlandı. Ne yapabilirim yeniden emsin ya da hiç değilse yeniden biberon alsın diye. Kız kardeşim bebekken beslenmeyi tamamen reddediyordu ve bu durum 12 13 yaşına kadar sürdü. Aynısı olacak diye çok endişeliyim. Var mı böyle bir durumu atlatan üstesinden gelen bebeğini tekrar memeye döndürebilen.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sLnKA

Mama ve biberon kısmini pek bilemem ama benim oglum da 4aylikken katiyyen emmek istemiyordu beni. Zaten dogdugundan beri hic deli gibi yapışıp dakikalarca emmemisti de. Kısa emiyordu ama kilo alimi iyiydi.

Derken 4.ayda birden istememeye basladi. Kucağımda uyutup sonra veriyordum memeyi biraz emip devam ediyordu uyumaya. Boyle boyle 15ay emzirdim. Ek gıda su ayran meyve suyu vs de girdi hayatına, sonunda bir gece yine uykusunda alıp emzirecektim memeye vurup suuu diye bagirdi. Öylece bitti emzirme işi.

Bebekler 4.aylik civari algıları saha cok açılıp etrafı incelemeye başlıyorlar. Bir miktar emme azalıyor. Ancak sizin durum da oyle mi emin olamadım.

Uyutup emzirmeye uğraşmaya devam edin derim ben. Aç duracak degil ya, bi sekilde meme ya da biberonu kabul edecek.

Kucağınızda gezerek emzirmeyi deneyin, kucağınızda uyutun sut kokusunu alsin vs.


msms

Kilo alımı düşük 3.600 doğdu 3. Ayını 5.600 le bitirdi. Sadece uyurken emzirebiliyorum. Algılatı biraz fazla açık bir bebek. Çoğu bebek teşebizyona bakarken ya da oyuncağıyla dikkati dağıldığında unutup emer. Kızım tam tersi onları izlemekten emmeyi unutuyor. Ama bu meme reddi daha farklı. Memeye yaklaştırdığımda dilini çıkartıp kafasını diğer tarafa çeviriyor.


kaygilianne

Çözümünüz ne oldu merak ettim şuan aynı sorunu yaşıyorum . Beslenmeyi kesinlikle reddeden uyurken sadece biberon alan ama asla emmeyen bir bebeğim var ve tekrar emzirme istyorum . Başardınız mı ? 


arinseyransu

Ya bence meme icin ugras anne sutu almasini sagla bir sekilde .kucaginda uyudugunda kokunu alip memeyi alsa o zman surekli meme ıster  die düşünüyorum ama.benim oglumda mama meme derken meme yi birakti.hemen biborana alisti ama Cevaplamak için Üye ol