Kışa hazırlık ek gıda

gmnsntrk soruyor: 7

Ocakta ek gıdaya geçeceğiz kismetse şimdiden buzluga ne koyabilirim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


benjamin2010

Ocak ayı sebze ve meyvelerini yedireceğiniz için buzluğa bebeğe özel bişey koymanıza gerek yok.


gmnsntrk

Bebekler için konmuyor yani. Tamam.


sema51

Donmuş sebze ve meyveler de bebeklere verilebiliyor. Mevsim sebzeleri ve meyveleri tercih edilir ama vaktiniz varsa ve çeşit olsun diye dondurup saklayabilirsiniz 3-4 ay sonra kullanılabilir durumda olurlar.

Ayına göre uygun taze sebzelerden dondurup çorbalarına kullanabilirsiniz. Aynı şekilde meyve pürelerini de saklayabilir, meyve saatinde veya muhallebilerinde tatlandırmak için kullanabilirsiniz. 

Özellikle kışın genelde gaz yapıcı sebzeler olduğu için yaz sebzelerinden biraz konulabilir her ihtimale karşı, meyvelerden örneğin kabız olursa vermek için kayısı ve mürdüm eriği püresi saklayabilirsiniz. Bu meyvelerin kuruları da kullanılabiliyor ama vitamin kayıpları ve uğraşması daha fazla olacaktır.


kurablyemm

Kızım 10 aylık oldu kış için taze fasulyeyi sade olarak başlayıp soğuk suyla soklayip poşetlere koycam domatesi bütün parça ve rendelenmiş pişmiş olarak ayirdik ama size gerek yok zaten 1yasindan sonra domates veriliyor meyveleri doldurabilirsiniz zaten ilk aylar havuç kabak patatesle başlanıyor


gmnsntrk

Teşekkür ederim 💕


arianne

Doktorumuz mevsim sebzesi oneriyor sizde mevsim sebzesi yedirin. Büyüyünce zaten donmuş yiyecekler :)


gmnsntrk

Tamam 😊 teşekkür ederimCevaplamak için Üye ol