göğüs pompası

beril soruyor: 5

Göğüs pompasına ihtiyacım var.Geçmiş yorumları okuduğumda 2 model çok tavsiye edilmiş.
Medela Swing ve Avent ..

Hangisinin daha kullanışlı olduğu konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Nalan_

Beril merhaba
Bende bu konuyu cok arastiranlardanim.
Avent sut sagma pompasi mekanizmasi avent tarafindan patentli ve digerlerine gore pratik kullanima sahip bir urun. bize satici bu urunu satarken ayni zamanda da bir kullanici gozu ile fikir vermisti. aventin elektriklisini almaya gerek yok cunku manuel olanida elle kullanilacakkolay olan bir urun.(diger manueller gercekten cok yoruyor, ben onlardan birinide denemistim) Ben AVENT IN set olarak eletrikli + manuel olanini almistim. Daha sonra saticinin manuel sut sagma pompasi konusunda ne kadar dogru soyledigini anladim. Manuel sut sagma pompasi ile cok kolay sagabiliyorsun(sut ile alakali bir sorun yok ise) temizligide cok kolay tum parcalari tek tek yikanabiliyor ve basina birsey gelirse parcalari cok kolay bulabiliyorsun. ben pompanin body kismini sterilize ederken yakmistim(yanlis sterilizasyon ..:( ) kolaylikla  3 gun icerisinde yeni urun gelmisti... servis konusuda onemli oluyor bu durumlarda.


beril

tavsiyeler için çok teşekkür ederim hepinize


bebegimoldu

merhaba,

ben bir avent annesiyim. o yuzden avent pompa uzerine deneyimim oldu. avent'in elektronik olanı ile sağıyorum sütümü ve ben performansından cok memnunum.

  • ses: pompalama işlemini genelde bebeğin uyurken yapacağın için sesli olup olmaması çok önemli. avent'inki oldukça sessiz çalışıyor, senin ritmini kaydediyor ve ona gore sagiyor.
  • acı: pompa sırasında hissedilen acı bir diğer önemli nokta: ben sagarken hic aci hissetmedim. uzerindeki masaj baslıkları acıyı azaltiyor ve sutun akisini kolaylastiriyor.
  • kullanım çeşitliliği: avent'in elektronik pompasını pilli ve manuel olarak kullanabilme opsiyonu var. bu sayede lokasyon, priz, sarj kaygilari duymadan hareket edebilirsin.
  • fiyat: avent belki digerlerine gore biraz daha pahali ama bence cok verimli. kazandirdigi zaman ve esneklik icin tercih edilebilir.
  •  
  • manuel: hic yoktan iyidir, ama pompa anne sütünü bebeğini sürekli verebilmenin en önemli gereci. en kısa sürede en çok sütü toplamak senin için de çok önemli olacak. manuel alıp sonra elektroniğe dönmeye çalışan çok anne olduğundan ben baştan elektrikli olanı almanı öneririm. özellikle işe dönecekse annelere. 

dilersen blogumuzdan pompa uzerine bu yazıyı da okuyabilirsin:  http://www.bebegimoldu.com/?p=1017

bu konu aslında daha once nurturia’da yine tartisilmisti, buradan onu da okuyabilirsin. umarim yardimci olabilmisimdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


beril

çok teşekkür ederim öneriler için..


satrun

beril sanırım biraz geç kaldım ama ben de göğüs pompası için epey kafa yormuştum.hatta daha önce benzer bir soru da sormuştum.linki şöyle: http://www.nurturia.com.tr/questions/caa43276-3568-419d-bfd0-9dc90115d05b/1/medela-cift-sagimli-pompa
Sonuçta medelanın çift sağımlı pompasını aldım.manuel, pilli ya da elektrikli olabiliyor.çok memnunum.kısa sürede sağıyor.göğsümü acıtmıyor.ancak illaki çift sağımlı olmasına gerek yok.ben evde tek pompa kullanıyorum.ancak işe başladığımda zaman sorunu yaşamamak için çift sağımlı iyi olacak.eğer böyle dertlerin yok ise medelanın swing modelini düşünmeni öneririm.
Cevaplamak için Üye ol