UYKUYA GECIS SURESI

Acherontia soruyor: 4

Iki bucuk yasa yaklastik. Oglenleri ortalama 1 saat uyuyor (genelde 14.00-15.00 arasi) aksamlari da 22.00 civari gece uykusu. Hem gunduz hem gece uykularinda dalmasi ortalama 50dk yi buluyor :( bu normal mi??

Fiziksel olarak coook yoruldugu zamanlarda hatta ustune bi de ogle uykusu uyumadigi zamanlarda bile ortalamamiz 30dk.

(uykuya, yataginda uzanarak ve basucundaki bebekliginden beri dinledigi uykuya yardimci su klasik muzikli oyuncaklarla geciyor bu ara da. Ben de basucundayim her 50 dk boyunca, arada el ele tutusuyoruz ;) bu sureye genelde 2 masal, bisuru soru-cevap, su ve sut istekleri, onlarca 'uyu artik' lar dahil oluyor.

Sizinkilerde durum nasil?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Aynı :)

Normal bir çocukta uykuya dalma süresi Tracy Hogg'a göre 20 dakikaymış. Eh, bu durumda 50 dk çok da fazla sayılmaz. Bazen 1,5 saat sürdüğü oluyor. 2 yaş krizini bu şekile yaşadığımızı düşünüyorum.


balbocegim

evet sürekli uykuyu erteleme çabaları. yatar 2 dk sonra su, bi dk sonra tekrar su... zaman geçer çişş...tekrar yatar masal,,, o sırada bebeği aklına gelir.. onu bulur, sonra köpeği, ördeği.. hepsini yanına yatırır...sonra tekrar su...sonra babamda gelsin...falan falan... sıra değişebilir ama defalarca 1'er yudum su içer.. en sonunda uyuyorlar ama süreç uzayabiliyor...bi ara bizi hiç istemezdi biz yatağına yatırıp çıkardık odadan. bu aralar türkiye ye git gellerimiz oluştu, düzen değişti..şimdi bizsiz odasında yatmıyor,, süreç uzadıkça uzayabiliyor


mugmela

benimkilerin biri tam olarak kafamin ustune cikip tepiniyor deh deh diye, surtunuyor sonra sacimi cekiyor ama ne cekme...tlfdan kuzu bulup iyi geceler diliyoruz vs vs derken yarim saati geciyor ve ondan once ben uyuyorum:( digeri memede bayiliyor ya da bakiciya veriyorum dayanamayip.


papish

bizimde doğuştan beri sorunumuzdu..bebekken akşam ezanlarında girip odaya beşiği salla salla yatsıyı dinlediğimi bilirim..sonra biraz büyüdü ayağımda sallamaya başladım bir saat otuzbeş dakika gibi rekorlarım var..uzun zamandır odasında yatağında yatıyor ama bende odada olucam anne çiş..anne tekrar öpücem..anne susadım..anne ışık anne kapı..anne ..anne..derken yine 20 ila 50 dakka...Cevaplamak için Üye ol