çocuksuz tatil?!?

emp soruyor: 7

Eşimle birlikte 4 günlük kapadokya turuna gitmek istiyoruz. gezide hiç çocuk yok ve otobüs ile gidilecek. kendi arabamız ile gitmeyeceğimiz için kızımı babaannesine bırakmak istiyorum.ama bana çok düşkün.daha önce 10 aylıkken birlikte tatil yaptık. sorun olmadı. bu defa program yoğun.ne yapsam karar veremedim. psikolojisi bozulur mu? tam konuşmaya başlarken bize tepki göstermesinden vs korkuyorum. çok duygusal bir çocuk. ya durmazsa..karar veremiyorum. sizce ne yapmalı? eşimle başbaşa tatile çok ihtiyacım var. ( ayrıca ben 1.5 yaşındayken annemler beni bırakıp 15 gün tatil yapmış. psikolojim bozulmuş mu bilmiyorum..)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


esinci

daha önce kapadokya turuna gitmiş biri olarak turun çocukla oldukça zor geçeceğini tahmin ediyorum. tur boyunca oldukça fazla gezme, yürüme ve farklı mekanları dolaşma aktiviteleri olacak. kuzularla bu iş oldukça zor. hem geziden bir şey anlamayacaksınız hem kuzu yıpranacak bence. eğer babaanne ile iletişimi iyiyse bırakın derim ben nacizane:))


selencem

Biz de bu yaz 3 gecelik bir kacamak planliyoruz. Etrafimda boyle tatiller yapanlar oldu. Cocuklar 1-2 gun trip atsa da psikolojileri bozulmadi.


ays_sun

Haftasonu Kapadokya turundan dönmüş biri olarak söylüyorum ki : Kesinlikle Götürmeyin. Görülecek çok yer var. Ya merdiven çıkıyorsun ya iniyorsun, ya eğilerek yer altı şehrine ulaşmaya çalışıyorsun. Hepsini kalabalıkla birlikte ve seri olarak yapman gerekiyor. Ne tarafa baksan ayrı bir güzellik var :) Yorucu ama çok zevkli bir geziydi. İklimi de çoook değişken. Arabadan resim çektirmek için iniyorsun. Çekilene kadar kara bulutlar geliyor. Çekilirken önce yağmur, onra dolu yağıyor. Bulutlar gidiyor :) otobüse binip yola çıktığında güneş yüzünüzü yakıyor. Giyinip soyunmaktan hal olduk :) Bizde turla birlikte gittik. Otobüste o kadar yol beni bile zorladı. Küçük bir bebeğin oralara gitmesi çok anlamsız. Biz bebekliğimize dair ne kadar şeyi hatırlıyoruz ki? Bir üzülse bile sizi görünce hemen unutacaktır :) İyi tatiller!


emp

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. iki haftadır pazar günleri babaanneye bırakarak deneme yapıyorum. uyanınca beni aradığını ve anne diye ağladığını söyledi. bu krizi atlattıktan sonra sorun olmuyor dedi.aklıma bir fikir geldi ama uygun olur mu bilmem. biz gidince kızım babaannesi ve dedesi ile bizim evde kalsın diyorum. oyuncakları, yatağı, kitapları vs..kendi düzeninde olursa belki zorlanmaz. ama evde bizim yokluğumuzu daha mı çabuk anlar, yoksa kendini daha mı güvende hisseder bilemedim. sonuç olarak gitmeye karar verdim. zor durumlar için anahtarı kayınvalideme bırakıcam..


esinci

çok iyi fikir bence:)) baştan orada kalsalar daha da iyi olur zannımca:)


yaseminun

diğer arkadaşlara katılıyorum,kapadokya turu gerçekten yorucu,babaanneye alışkınsa bir problem de olmaz


emp

kapadokya turumuz tam da sizin anlattığınız gibi geçti. yorucu, güzel, değişken iklimli (hava bir açtı bir kapattı)..görülecek çok yer var. ya merdiven çıktık, ya yeraltı şehrine indik. kesinlikle küçük çocuklara uygun değilmiş. gittiğim her yere kızımı yanımda taşımayı prensip edindim ama ilk defa bizimle gelmemesi isabetli olmuş. ıhlara vadisinden kendim bile zor çıktım. zaten sürekli bir koşturmaca vardı.
korktuğum gibi olmadı. hiç sorun yaşamamış. kızımı da sürekli gezdirmişler. gönlünü yapmışlar. anne-baba aklına bile gelmemiş. yanında bizim hakkımızda konuşmamaya, adımızın geçmemesine dikkat etmişler. sorunsuz atlattık çok şükür.Cevaplamak için Üye ol