anne sütü bitmesi

elifozkan soruyor: 5

5 aylık bebeğim var birden sütüm çok azaldı böyle birşey yaşayan varmı?çok üzülüyorum bu duruma.çünkü mamayı almıyor ve doymuyor ve ağlıyor tabii. kaç mama denedik anne sütü istiyor. önerilerinizi bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


skisac

Benim sütümde azaldı yemekte yemiyor bizde uyku esnasında yediriyoruz 3 haftadır. uyku esnasında vermeyi deneyin. uyanık olunca bizimki mamayı asla ağzına almıyor tadından nefret ediyor. Uykuda tadını anlamıyor sanırım :)


zehra

Sorular icinde anne sutunu arttirmak icin pek cok guzel oneri var aratabilirsiniz eger bu yonde bir tavsiyeye ihtiyac varsa. Bir de google groups da emziren anneler grubu var yine pek cok derde derman bulabileceginiz. Kolayliklar dilerim.


ayberke

Sütünüzün azaldığı düşüncesi ve moralsizlik iyice sütünüzü azaltır.Önceliklemoralı yükseltip ardından dengeli beslenme ve bol sıvı tüketirseniz sütünüz artacaktır.


dileksem

Adet gordunuz mu? Adet gormediyseniz sebebi o olabilir. Benim de bir ara azalmisti. Bir kac gun sonra adet gorunce duzeldi.


ozgu_naz

sütüm yok diye düşünmek iyice azaltır sütünüzü tecrübe ile sabittir.lütfen uzun uzun emzirin.saat falan tutmayın beslemek için çok sık ve uzun süreli emzirin.bol sıvı alın ve huzurlu ortamlar yaratın kendinize.mutlaka çoğalır sütünüz endişe etmeyinCevaplamak için Üye ol