gaz sancısı

fatma_ebru soruyor: 9

3 haftaık oğlum var ve çok gaz sancısı çekiyor.ayaklarınkarnına çekip ağlıyor.gaz çıkarabiliyor ama çok sıkıntı çekiyor.mama takvyesi yapmak zorunda kaldım.gazının azalması ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


semratuna

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun dicem ama 4-6 aydan önce geçmio bu illet şahsen ben tam beş ay çektim üstelik benim bebeğim kolikti.akşam 6 da bi başlardı ağlamaya saat 11 e kadar susuturabilene aşk olsun.ama inanırmısın  tam 5 ay boyunca her gün aynı ağlama krizleri o ağlıo ben ağlıorum.denemediğimiz yöntem kalmadı.zinco nurseharveys  rezene çayları ve acı elma yağı masajı sıcak su torbası normal masajlar derken artık en sonunda bi de sabsimplex die bi damla var mış onu aldım artık o mu iii geldi yoksa biteceği mi vardı bilmiorum çok şükür bitti.sana tavsiyem bebeğin ayaklarını çok sıcak tut hem kendin hem bebeğe rezene içir sütten mutlaka geçio.bide drbize nurse harveys ile sab simplexi birlikte kullan dedi işe yarar umarım


Alef

Mama kullanıyormuşsunuz ozaman kesinlikle Milupa Conformil 1 derim, gaz için özel üretilmiş bir mama.


Alef

Mama kullanıyormuşsunuz ozaman kesinlikle Milupa Conformil 1 derim, gaz için özel üretilmiş bir mama.


Taita

gaz ilacı vermelisiniz mutlaka. adı sap..lex. tamamen doğal. günde 3 kere 3 er damla vermiştik biz ve bayağı iyi geliyordu. gün içinde de masaj yapmalısınız karnına mutlaka..asyagmurat

benim kızımında çok gaz sancısı oluyor zinko kullanıyorum çok memnun kaldım damlattıgım an faydasını görüyorum.


Isil_Deniz

aynı sıkıntıyı biz de cektik, onceleri ac oldugu icin agladıgını sanıp emzirmeye calismistim ben gerildikce daha cok aglıyordu. sab simplex'i arkadaslarımdan duymustum ama almak icin eczaneden sordugumda kacak bir ilac o cevabını almıstım.

biz muskat rendesi kullanmıstık, aktarlarda muskat bulunur, onu bıcakla surtup bir cay kasıgına bir parca alıp anne sutuyle karıstırıp icirmistim kızıma cabuk sakinlestiriyor ve sonrasında da guzelce uyuyor. ayrıca bol bol rezene cayı icmistim. bir de yedigim yemeklere bol bol kimyon eklemistim. bebisin ayaklarını da sıcak tutmustuk, 2 kat corap falan.

sonunda bitiyor ama ilk cocuk oldugu icin o zamanlar ne yapacagımızı sasırmıstık, umarım siz de cabuk ve zahmetsizce atlatırsınız.


fatma_ebru

hepininze teşekkürler.sap simplexi 2 gündür kullanıyorom.inşallah fayda eder.


serapipek

gaz problemi bizdede var malesef bizede sabsimplex verdi doktorumuz bende az da olsa faydasını gördüm.. karnına ve sırtına  masaj yapmakta rahatlatıyor gerçekten


arseli

Geçen hafta doktorumuz colinox diye bir ilaç verdi...Çok memnun kaldım..Gaz sancılarımız %90 oranında azaldı..Tavsiye ederim..


Cevaplamak için Üye ol