3 aylik bebekler gece 8 saat kesintisiz uyur mu???

mugmela soruyor: 7

Bebeklerim koliksek hallenmeler icinde aksam 6-9 civari delirip sonra uyuyorlar, o sirada beslenmelerini 19.00 gibi yapmis olmama ragmen bazen 8 saat kesintisiz uyuyorlar, yani bazen uyandiklarinda 10 saatlik acliklari oluyor... Bu durum normal mi, sevinmeli mi uzulmeli miyim?:)
Yani bebeklerinizin bu aylarda deliksiz 8 saat civari uyuduklari oluyor mu/muydu???

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


NORTH_TAN

Oğlum 2 aylıkken 7 saat deliksiz uyuyor diye doktorumuza sorduğumda. Kilo alışı fazla olduğundan mesele olmaz. Eğer kilosu ve kilo alımı az olsaydı 4 saat sonra uyandır derdim demişti.


NORTH_TAN

Oğlum 2 aylıkken 7 saat deliksiz uyuyor diye doktorumuza sorduğumda. Kilo alışı fazla olduğundan mesele olmaz. Eğer kilosu ve kilo alımı az olsaydı 4 saat sonra uyandır derdim demişti.


Damla

3,5 ile 6 ay arasında akşam 9 gibi uyuyup, 6.30-7 civarı kalkıyordu oğlum. Dişlerle birlikte bozuldu. Tadını çıkartın ama çok alışmayın :) Şaka bir yana gündüz az uyuyup, sık beslenip, iyi yoruluyorsa gayet normal ve hatta çok güzel bence :)

Bu arada bizim doktorumuz 1 aydan itibaren uyuyorsa ellemeyin demişti, o aylarda da sorduğumda dilini ısır, kimseye söyleme demişti :)


denizsu

Benim doktorum da 1 ayi gectikten sonra istedigi kadar uyuyabilir demisti, uyandirmaya gerek yokmus. 2 ay ile 4,5-5 ay arasi aksam 10da uyuyor, sabah 8de kalkiyordu, araliksiz. Sonra disler cikmaya baslayinca degisti, gece saatte bir uyandigi donemler bile oldu, yemek icin degil, sadece yakinlik icin. Su an gece 1 defa uyaniyor.
Hic merak etme, tadini cikar :)   


asligunuc

Bence Çoooook şanslı bir anneyseniz uyur :))) Oğlum gece 3 gibi zar zor uyur sabah 6 da kalkardı ve günde toplam 10 saat anca uyurdu (hala uyku sevmeyen bi çocuk) Kolik olsa anlardınız... Bol bol maşallah deyip uykunuzu alın :)))


mugmela

Tamam o zaman keyfini cikarayim, gunduz yeterince yoruluyorum zaten:) demek disler cikana kadar sansim varsa boyle gidebilir...cok tesekkurler cevaplariniz icin.


hanife45

Herkese slm😀Benim kızım 1aylık gece 1de uyuyor sabah 6bucukta ayakta bu sekilde alıştrdım normalmi bilmiyorum ama açıksa ağlar sanırım??mesela bi akşam düzeni bozduk eşimle saat 10da uyudu uyandırmaya kıyamadk ve gece 3te kalktı sonra sabah  8 de derken düzen gitti 😞 Bizim uykularda taabi😚 Merak ettiğim 3aylık olduğunda işe başlıcam acaba gece uykusu ozmana kadar düzene girerim?
Cevaplamak için Üye ol