Yurtdşından alışveriş için kullandığımız web siteleri

egis soruyor: 9

Merhaba, yurtdışından internetten  bebeğiniz için alışveriş yaptınız mı? Hangi web sitelerini kullandınız? Türkiye'ye gönderim yapanları bulmak lazım sanırım?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


adakizinguncesi

Türkiye'ye online satış yapmayan sitelerden de satınalma yapabiliyorsunuz. easyshop bu amaçla kurulmus bir site. DHl'nin. cevremde easyshoptan alısveren yapan cok kişi var ama benbir türkü beceremedim. Amerikada carters diye bir firma var bana gelen hediyeler hep ordandı.
online satısta yapıyor. dhl den account aldım, alısverişi yaptım ama carters beni sanırım dolandırıcı sandı o yuzden göndermedi ürünleri.
belki yardımı olu sizede
www.easyshop.com


sedefu

Giyim alışverişleri için Next'i tavsiye ederim.  http://www.next.co.uk/ 


Gulnur_Kaan

Amazon.com'da bircok bebek urununu, ozellikle enteresan nadir bulunan seyler ya da Aventin urunlerini oldukca uyguna alabilirsiniz, Turkiye'ye de gonderim yapiyor olmalilar. Ben baby-markt.de'yi de kullaniyorum ote yandan site Alman, ben Ingiltere'de yasiyorum, Turkiye'ye gonderileri var mi bilemiyorum, siteye girip bir bakin isterseniz. 


snotra

 Gymboree'den alışveriş yapanlar olduğunu biliyorum ama bu yurtdışı alışverişinden hiç anlamıyorum.


Biraz anlatır mısınız? Avantajları var mı? Kargo ücreti çok olmuyor mu? Nasıl elinize ulaşıyoır? Efuli

www.hellobabydirect.co.uk sitesinin Türkiye ye gönderimi varmış ben alışveriş yapmadım henüz ama düşünüyorum.Asıl almak istediklerim Amazon da aslında ama bildiğim kadarıyla Türkiyeye ye gönderimi her satıcı yapmıyormuş denemek lazım.


qwerty

Dikkatli olmak lazım ocak ayından beri bazı ürünler özellikle gümrükte takılmaya başladı. özellikle supplementler bu kapsam altında


egis

Teşekkürler, ben de easyshop'u duydum çevremden çok. Sanırım onu deneyeceğim.


corneglia

Merhaba,

DHL Easyshop'la henüz yaşadığım tersliği aktarmak istiyorum:

Amazon'dan 6 adet ürün aldım. 3 kozmetik ürünü (bebek şamp, yağı ve losyonu) ve 3 bebek termosu. Öncelikle, ürünler verdikleri Amerika adresine çok kısa sürede ulaşmasına rağmen, sitelerinde yalnızca 2 ürünü görebildim. Diğerlerini bulmaları için bir dolu mail yollamak ve kendi sistemlerinden defalarca online chat yapmak zorunda kaldım. Neyse ürünlerimi 20 gün kadar sonra buldular. Sonra da utanmadan her gün "kargo emri verin, ürünleriniz bizde 20c günden fazladır bekliyor diye mail attılar).

Kargo emrini verdim. Ürünler Türkiye'ye giriş yaptığında Türkiye DHL'den arandım ve kozmetik ürünlerimi alamayacağımı, istersem termoslarımı alabileceğimi söylediler. Amaaaa... Bunun için iki adet vekaletname (zannediyorum 150 TL), bir ikametgah, bir de vergi dairesinden vergi mükellefi olduğuma dair belge isteniyor. Ölme eşşeğim ölme! Aldığım ürünler 100 $ civarı birşey tutuyordu. DHL Borderlinx'e 78$ ödedim. Bir de bunların üzerine gidip o belgeleri alırsam ulaşabiliyorum üç tane bebek termosuna yani!

Kalsın dedim. Lanet olsun. Yani Easyshop (borderlinx.com)dan alışveriş yaparken:

1. Ürünlerin yasaklı listesinde olup olmadığına mutlaka bakın, siz bakmazsanız uyarmıyorlar hiçbir şekilde.

2. Gümrük işlemlerine yakın zamanda bir takım değişiklikler getirilmiş. Fiyat sınırı vs. onu da araştırıp inceleyin.

3. Ve bir kez gümrüğe takılınca bu işin size çok daha pahalıya patlayacağını unutmayın. (saydıklarımın dışında bir de gümrük işlem ücretleri var ki, benimkini anlamadığım bir şekilde göndericim karşılıyormuş -bilmemne tipi gönderimmiş benimki falan filan)

Aman dikkat!


corneglia

haa bir de, Amerika'da 6 kg. olarak ölçtükleri paketim buradaki DHL'de ne hikmetse 4.1 kg çıktı. Nedenini sorduğumda "burada hassas terazilerimiz var, ondan olabilir" dendi. Aynı "hassasiyet" borderlinx'te gösterilmedi yani.


Cevaplamak için Üye ol