Arı korkusu

nynnoa soruyor: 4

Kızlarımdan korkak olanı kardeşini arı sokması münasebetiyle müthiş bir travma geçiriyor. Kendisini arı sokmuş olan cesur kızım olayı 15 dakika içerisinde hiç birşey olmamışçasına atlatırken, korkak prensesim 3 gündür bize kan kusturuyor.

Normalde tüm gün bahçeye çıkmak için beynimizi yiyen kızcağızım kesinlikle ve kesinlikle evden çıkmak istemiyor. Saatlerce dil döküyorum, arılardan korkmasını anladığımı ama onların da bahçemizde yaşadığını, biz onları rahatsız etmezsek bizi ısırmayacaklarını vesaire anlatıyorum ama  "ayı kuouk" şeklinde bir cevap almaktayım. Binbir zorlukla evden çıkarsam ellerini saklıyor, sürekli elimden tutmak istiyor, en olmadı elleri sürekli cebinde (kardeşini elinden soktu arı).

Ne yapacağımızı şaşırdık tüm kış evde tıkılı kalmıştık zaten şimdi de Cemre yüzünden evden çıkamıyoruz. Var mı bilgisi, tecrübesi olan?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


AlaraZ

Merhabalar

Benim oglumda da sinek korkusu var sinek kondugu anda cigligi basiyor . Ona kartondan sinek kovucu ve sineklerin korktup kacagi bir korkuluk yaptik .bir sure elinde korkulugu ve sinekligi ile ciktik disariya . Simdi bu korkusu azaldi eliyle uzaklastiriyor sinekleri, ama gitmezse yine cigligimiz var ama eskisine nazaran daha az.

Belki sizde sihirli eldiven yada ari korkulugu ise yarar .


nynnoa

Çok teşekkür ederim öneriniz için, bugün denedik kızım kahvaltıdan beri bahçede. Bir sopaya siyah yuvarlak karton yapıştırdık sihirli değnek gibi, adını da arı kovucu koyduk :) Artık kendine güveniyor, değneğini sallayıp "ayı hiç kouk" diyerek dolanıyor. Minnettarım size tekrar teşekkürler.


dilrubaa

Iyi fikirmis gercekten. Kizim da biraz korkuyor, artarsa ben de deneyebilirim


nilgun27

Benim oglum da sinek , ari , kelebek ve bilumum boceklerden korkar. Bu sihirli degnek fikrine bayildim. Bende deneyecegim :)Cevaplamak için Üye ol