Otokoltugu peki doğru mü yapıyor?

Puccanne soruyor: 5

Yaaa kızlar biz kızımıza hala bebek koltuğu almadık çünkü durmuyor ağlıyor kucağımda arka koltukta gidiyor 10 dk lik yolda bile terin suyun icinde kalıyorum.peki amcamın hanımı ne yapıyor oto koltuğuna oturtuyor kendi şoför koltuğuna oturuyor ister ağlasın ister zirlasin devam ediyor.mesela bugun batuhan evden çıkarken cok ağladı yengem aldı batusukoltuğa oturttu o basbas bağırırken bindi gitti acaba yanlış yapan benmiyim acaba öylede böylede alışacak mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


acacia

doğduğundan beri oto koltuğunda ağlamadan oturduğu gün olmadı.ben yada babası hangimiz kullanırsak  durum aynı.hiç taviz vermedik desem yeridir.şimdi şimdi biraz daha iyi...en son uzun antalya yolculuğumuzda burnumdan getirecek diye çok korktum..ama yüzümü kara çıkarttı ...


Puccanne

en yakın zamanda gidip alıcagız inşallah her kelimesinde haklısın teşekkürler....


polen

oğlum oto koltuğuna çok direnmişti,çığlık çığlığa ağlardı,ama yine de oradan kaldırmazdım asla,gerekirse durur,mola verir,sakinleştirip tekrar oturturdum,birbuçuk yaşlarındayken sesini çıkarmadı artık ama o zamana kadar mücadele ettim,şimdiyse oto koltuğuna oturmadan giderse tedirgin oluyor,kızımda pek problem yaşamadık,ama yaşasak ta taviz vermezdim,kendi arabam var,kızım yokken oğlumla gezerken bir kez önüme köpek,bir kez de çocuk atladı,ani fren yaptım,benim bile kemerden göğsüm acımıştı çok fena ama oğlumun keyfi yerindeydi,eğer koltukta olmasaydı,kesin ön cama fırlardı.
kesinlikle taviz vermemek lazım,kayınvalidem bazen yok efendim sırtı ağrımış diye uzun yoldayken kucağına almak istedi asslaa dedim,mola verdik,taviz tavizi doğurur,kararlı olduğunuzu görürse ses çıkaramaz,bir de eşim kullanırken arabayı ben arka koltuğa oturmam,ne kadar az yüzgöz olursak talepleri o kadar az oluyor diye,camdan dışarı babka baka gider,çok mızlarsa arkaya bir oyuncak uzatırım.


susususu

Damla hnm cok guzel anlatmisiniz,bende ailemle mucadele veriyorum bu konuda.annem aglatma al kuxagina diyor.malesef anlasilamiyor bu konunun onemi.gqz konusunda ne yapmak gerek peki,seyahat ederken? Pispuslamak gerekiyo ya hani? Yapmayinca cildiriyo cocuk


Damla

@susususu, arabada çok gaz sıkıntısı oluyor mu, hareket halinde olduğu için çok sıkıntı çekmezler derler aslında, kolik bebekleri uyutamayıp arabalarda gezdirerek sakinleştiren aileler vardır.Trafikte çok takılmadıkça belirli bir hızın salınımı salıncak gibi geliyor onlara.
Cevaplamak için Üye ol