evde kurulan oyun grubunda neler yapılabilir?

balbocegim soruyor: 2

yurtdışında yaşayan bir anneyim. 2 türk arkadaşla oyun grubu kurmayı planlıyoruz. çocuklarımızın yaş aralığı çok kısa. kızım biriyle 15 gün, biriyle 1 ay yaş farkı var. bu bizim için süper bir şans diye düşünüyorum. haftada 1 gün toplanmayı amaçlıyoruz. ama istediğim gün gibi olmaması. amaç çocuklar olmalı. toplandığımızda nasıl bir yol izlemeliyiz. çocuklarla neler yapabiliriz. tecrübeli annelerden bu konuda öneri bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


jildando

herseyden once grup olarak oynayacakları oyuncaklar hariç hepsini kaldırın, cocuklar arası gereksiz bir gerginlik oluşmasın.
önceden pet şişelere fasulye falan koyup herkese marakas hazırlayabilirsiniz. Beraber sallama, döndürme, saklama ve vurmaca yapabilirler, sonrada aynı pet şişeleri dizip bowling gibi topla düşürmece oynayabilirsiniz.
Buyuk bir ortu alıp üzerinde top sektirmece oynatabilirsiniz.
Araba yarıştırtabilirsiniz.
farklı renkte kutular koyup, gene renkli toplarla topları doğru renklere basket attırmaca oynayabilirsiniz.
zamanla annelerle tema oluşturmaya çalışırsanız daha kolay çocuklara yönelik kalabilirsiniz belki. Sonbaharda 1 hafta parka gidip yaprak vs. toplayıp, bir sonraki hafta evde bunlarla boya baskısı yapabilirsiniz gibi.
Ayrıca bir tavsiyemde oyun saatlerini çocukların tok oldugu saatlere gore ayarlayın, yemek olayını en aza indirirseniz sizde anneler açısından çay gunu olmaktan daha kolay yırtarsınız. Hemde her hafta toplanacağınız anne, size ne pişireceğini düşünmek yerine çocuklara aktivite hazırlar.
ben başaramadım grup oluşturmayı o ayrı, umarım yapabilirsiniz ve cok eglenirsiniz.


balbocegim

evet önce oyuncaları kaldırmalı. çünkü şu an herşey benim dönemindeler..

çok teşekkürler hduran.. biz grubu oluşturucaz. bakalım neler olacak.. her hafta bir konu belirlemek güzel fikir.. diğer annelere de söyliyim. onlarda araştırsınlar. önümüzdeki hafta bizde toplanmayı planlıyorum... ilk olarak da sizden fikir olarak aldığım bowling fikrini uygulamayı düşünüyorum..
 başka fikri olan anneler varsa duymaya hazırım : )
sizler oyun gruplarında neler yapıyorsunuzCevaplamak için Üye ol