gece devam sütü veren var mı?

eylemk soruyor: 6

oğlum 6. ayının içinde ve gece emmeleri çok sıklaşmaya başladı, 40 dk arayla emmek istiyo fakat göğsümde yeterli süt olmadığından doymuyo, bebelac'ın gece devam sütünü verdim bu gece ama almadı, ne yapmalıyım? bana yardım edinnnn.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


demay

başka markaların devam sütlerini deneyin belki onları sever


umutarzu

eylemk benim oğlum da bu şekilde, ben de sizin gibi acıktığı için uyandığını düşünmüştüm ama aslında uyanma sebebi acıkması değil sadece memeyi emzik gibi kullanmak istemesi onu anladım.

Sizinki de gerçekten aç olsa devam sütünü içerdi diye düşünüyorum. Yani aslında açlıktan ağlamıyor olabilir. Bu sorunu çözmek için yatmadan önce tahıllı mamalar verenler var, sonuç alanlar da var alamayanlar da var. Sonuç alamayanların çoğu da bebeği açlıktan değil başka sebeplerden dolayı uyananlar.

Bebeğin uykusu hafifleyince kendi kendine yeniden uykuya dalamıyor, o arada da uyumak için bildiği en iyi yolu; meme emmeyi istiyor. Biz de doymadığı için böyle olduğunu zannediyoruz. Ben kendi adıma bu sorunu çözdüğümü söyleyemem ama en azından uyanmaların arasını uzattım 3-4 saate çıktı. Şöyle ki;

1-Uyanmaya-mıkırdanmaya başladığı zaman, emziğini veriyorum -ki emzikten pek hoşlanan bi çocuk olmamasına rağmen-emziği alıp devam ediyor.

2-Mıkırdanma ağlamaya dönüştüğü zaman biberonu ile su veriyorum, bir iki yudumdan sonra tekrar dalıyor.

3-Ne emzik, ne suyla olmuyor, kucağıma alıp ya da yattığı yerde sarılıp karnını ovup ninni mırıldanıyorum, dalıyor.

4-Hiç biri olmuyor meme veriyorum:)

Ama bu 4.aşamaya şu an sabaha karşı gelmeye başladık. Yani 7,30 da yatan bir bebek, bir kez saat 10-11 civarı bir de sabah 5 civarı emiyor, onun dışındaki uyanmaları saydığım şekillerde atlatıyoruz. Bazen sabaha kadar sadece 1.aşamada kalıyoruz.

Size de kolay gelsin.


eylemk

umutarzu bende emzik denedim ama sonuç alamadım. birde suyu ve diğer yöntemleri deniycem.
başka markalarıda deneyim diyorum.


eylemk

bi süre devam etmeliyim yani zorlamalıyım acaba alışması için
daha sonra mı geçsem milupaya yada diğer bi markaya yoksa hiç zorlamasam mı ki?


Puccanne

Bızdede aynı sorun var ama benım bebıs emzık emmıyor benım ısım daha zor karnını ovmak fılan dahada cıgrından cıkmasına sebep oluyor.3.aydan sonra mama ıcıremıyordum 2 gundur devam sutunun ıcıne herro baby meyvelı tahıllıdan 3 tatlı kasıgı atıyorum cup cup ıcıyor ve 5 le 6 arası verıyorum gece ve sabah 9a kadar meme ıstemeden uyuyor ben mamayı yapıp yanıma alıyorum emzırırken memeyı cekıp hızlı bır sekılde mamasını verıyordum almazsa bıraz zaman sonra suyunu verıp suyu bıraz verıp hemen cekıp mamasını verıyorum ve ıcıyor.bızım cadı mamayı soguk ıcıyor sıcak veya ılık ıcıyor anna sutu ılık hatta soguga yakın oldugun ıcın olabılır..benden bu kadar canım umarım faydam olmustur...


eylemk

çok teşekkür ederim prensesim oldukça faydası oldu. bu gece daha soğuk verdim ve kabul ettirdim.gerçi çok içmedi ama bu benim için çok büyük başarı.belkide ilk gece almamsının sebebi daha sıcak olmasıydı.
hepinize çok teşşekkür ediyorum yardımlarınız içinCevaplamak için Üye ol