Süt sagma

akarsum soruyor: 9

3. Kez anne oldum ama ilk defa süt sağdım.( ilkel yollarla)

Diğer ikisini emzirme döneminde hiç bırakıp dışarı çıkmamıştım

Benim sorum basit cok pahalı olmayan (arada bı kullanicagim için) bı pompa markası istiyorum

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


My_LadyBird

......


fistikcik

Çok geçmiş olsun. Kızınız sizin gibi bir annesi olduğu için çok şanslı...
Hangi şehirdesiniz ? İstanbul'da iseniz Avusturja Sen Jorj Hastanesi Dr. Osman Ayataç'ı öneririm. Bizim doktorumuzdur ve demir ilacı bizde sorun yaratınca bir süre kesmemizi öneren de odur. Size kesmeyin, daha fazla verin diyen profesöre şaşırıyorum doğrusu. Kansızlık iştahsızlık belki yapabilir, ama kızınızda kansızlık olduğu ne malum ? Öncelik eğer kusmanın ve sindirim sisteminin tahrişinin durdurulması ise demir damlasından neden vazgeçilmesin ?

Yukarıda bahsettiğim gibi, bu aralar sadece anne sütü verin. Diğer besinlerin kusulması daha zordur. Anne sütünü kusarken hiç olmazsa bu kadar zorlanmaz.
Bir de mutlaka başka bir doktor görüşü daha alın. İstanbul'daysanız bizim doktorumuzu öneririm. SGK anlaşması da var, muayene ücreti yüksek değil.


PembeTavsanim

akarsum,

ben gerekince elle dahi sagardim sutu ;bu baglamda manuel pompa bile isiniz gorur diye dusunsemde; ozellikle elektrikli pompa kullanan annelere kulak verince cok daha hizli ve etkin bir sagim oldugunu ogrendim bu sebeple elektrikli pompayi bende tavsiye ederim ; marka olarakta medela yi arastirmistim basarili oldugunu okudum arkadasim da medela kullaniyor son derece memnun.

cece29,

oncellikle sabir diliyorum mutlaka gececektir. fistikcik gereken herseyi soylemis bende vurgulamak isterim ki; bu ara sadece anne sutu ile besleyin ek gidaya en azindan bir sure ara verin. Emzirmek icin de bebeginizin daha sakin anlarini tercih edin ; uzun araliklarla tekrar deneyin. Demir damlasi icin ben olsaydim ; vermek istemeseydim ama doktor israrla ver deseydi 2-3 gunde bir verirdim yada damla sayisini azaltip verirdim ama sadece kendi fikrim bu tibbi yada bilimsel bir cozum degil . Tahlillerde demir eksikligi cikiyor mu? ( belki soylediniz ama kacirmis olabilirim)


My_LadyBird

...guven

Bu konuda çok tecrübesi olan biri olarak kesinlikle medela

Hastane pompasını kiralayabilirsiniz en güzeli, sümer aş den. 
Ama medelanın diğer elektrikli pompaları da çok başarılı

Manuel pompa kesinlikle tavsiye etmiyorum, işkenceden başka birsey değil.


PembeTavsanim

cece29 ne guzel demir eksikliginiz de yokmus o zaman kansizlikta olmaz diye baglanti kurdum ama siz gene en iyisini yapiyorsunuz arada vermekle neticede dalinda profesor bir kisi mutlaka kullanmanizi da onermis. Bebeginiz cok sansli sizin gibi bir annesi var; umuyorum hersey tahmininizden daha evvel yoluna girer.


My_LadyBird

...


fistikcik

Merhabalar,
Yazdıkarım size yardımcı olabilirse çok sevineceğim. Ama iyi bir doktor yardımı almanız şart gibi görünüyor, bu kadar uzun devam eden kusma mutlaka bir çözüme kavuşturulmalı.

Yazdıklarıma bir ek yapmak isterim : reflüsü olan bebekler mümkün olduğunca dik pozisyonda tutulmalı. Emzirirken de dik tutarak emzirmeye çalışın. Ayakta ve sallanarak emzirmenin yanında bir de dik tutarak emzirmeyi deneyebilirsiniz. Pek kolay değil bunu yapmak, bebeği memeye yerleştiriken birinden size yardımcı olmasını rica edebilirsiniz.
Emzirmeden önce mutlaka bir süre ten temasınız olsun. Üst kısmınızda tişörtünüz olmadan omzunuza koysun kafasını, omzunuzu, kolunuzu emsin, dokunsun. Sonra yavaş yavaş memeye yaklaştırın.
Yatarak emzirmek te başka bir alternatiftir.
Bu arada iyi bir elektrikli pompa ile 2,5 saatte bir sütünüzü sağmayı ihmal etmeyin.

İngilizce okuyabiliyorsanız şu bağlantıya bir göz atın :
kellymom.com/health/baby-health/reflux/
Sevgiler


My_LadyBird

............Cevaplamak için Üye ol