gece beslenmesi

lacivert0 soruyor: 6

gece beslenmesini kesen anneler en son saat kaçta ne yediriyorsunuz. sabah saat kaçta ne yediriyorsunuz.

kızım ve oğlum kendi istekleri ile gece beslenmesini bırakmışlardı ama hastalıktan sonra birazda eşimin sayesinde tekrar başladık.

saat 20:00-20:30 arası uyuyorlar. eğer öğlen yemeklerini erken yemişlerse saat 17:30 gibi yoğurt çorbası yediriyorum yattıktan sonra 21-24 ve sabah 4 te mama veriyorum. miktarı değişiyor.

eğer öğlen yemeğini geç yemişlerse yatırırken mama veriyorum sonra 4 saatte bir tekrar mama veriyorum.

sizdeki düzen nasıl

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


hilaldefne

Bizde gece beslenmesi birden kesildi diyebilirim. Uykusunda 2 kez süt içiyordu bir gece iki sefer de istemedi. Yatmadan yarım saat önce yer son öğünü. En fazla böyle genelleyebilirim zira yeme ve yatma saatleri düzensiz. Gece uyanınca su veriyorum, yine devam ediyor uykuya. Ama bazı zamanlar gerçekten çok acıkmış oluyor ve süt içiyor.

Aslında böyle bakınca bir düzen yok gibi görünüyor. Gündüz yemek ve uyku düzeni, diş sıkıntısı, yorgunluk gibi etkenlere göre değişmekte sürekli olarak..


selencem

aksam 8de yemek yiyor ve 9da yatarken sut iciyor, sabah 6-7 arasi kalkiyor, uyandiginda tok oluyor, 9da kahvalti ediyor.


ozalp07

akşam 19.00 yada 20.00 gibi ya çorba ya muhallebi. gece 24.00 de devam sütü. sabah 7 ye kadar hiçbirşey vermiyorym. yorgun ve uykusuzsam saat 22.00 gibide gece sütünü verip bende yatıyorum. gece beslenmesini zaten doktorlarda önermiyor. uykusunu bölmeyede gerek yok. uyuyarak büyüyolar. iç organlarınında dinlenmesi lazım.  hatta oğlum gece sütü için uyanmıyor ben uykuda biberenla veriyorum. o talep etmediği için onuda kessemmi diye düşünüyorum. 1 yaş kontrolumuzde dr.a soracağım. bir kaç gece uyuyp kaldım vermedim sorun olmadı çünkü. ama uyanırsa emiyor tabi gece. en fazla 2 kere uyanır ama. beni bi koklar geri uyur:)


lacivert0

sonnurguven mama olarak aptamil3 veriyorum. kaşık maması hiç kullanmadım/vermiyorum


perihan

Oğlumun şu anki düzeni 19:30-20:00 arası bir kase tahıllı muhallebi, gece 04:30'da 150 cc Aptamil3, sabah 07:30-08:00 arası kahvaltı. Bir ara tamamen kesmişti gece öğününü, yeniden kendi isteğiyle başladı. Doktora göre gece alt değişimi ve beslenme yok, kesintisiz uyuması gerek.


kerembebek

arkadaşlar slm benim bebeğim 8.ayına girdi.anne sütü alıyo hiç hazır mamalardan vermedim.ek gıdalara başladık çorba kahvaltı meyve falan.şöyle bi sorunum var yaklaşık 1 aydır geceleri saat başı kalkıp emmek istiyo dolayısıyla sütümde çok kalmıyo acaba yatmadan önce doyurucu ne verebilirim en azından 3 saat falan onu idare etse.çok saaolun:)Cevaplamak için Üye ol