kızımı oto koltuuna nasıl alıştırabilirim?

elme soruyor: 5

kızım 16 aylıkiönceden kolayca oturup sorun çıkarmadıgı koltugunda artık kesinlikle oturmak istemiyor.koltuguyla ilgili bir rahatsızlık duydugunu sanmıyorum(kilosuna uygun römer safefix plus)hareket istiyor,arka kotukta koşturmak mesela.kafayı yicem yolculuk eziyet oldu.yardım edin alıştırmak için ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Reyhannn

biz dvd player taktırdık arabaya..uzun mesafe gideceksek onu açıyoruz


Bona

ben batuya sürekli " sen o koltuğa oturmazsan araba çalışmaz " derdim , ilk başlarda ağlıyordu koltuğa oturunca kalkmak istiyordu , bende o sakinleyene kadar arabayı çalıştırmıyordum.. sonra alıştı zaten , oturup kemerini takmamı bekliyor :)
kesinlikle o koltukta oturmazsa arabayı çalıştırmıyorum , birkaç arkadaşım da bu şekilde alıştırmışlardı çocuklarını..


jildando

Bende bona_dea gibi yapmıştım. Birde araba kotuguna ozel oyuncak alabilirsiniz. Mesela bir direksiyon. Sadece orda oynamasına izin verirseniz daha hevesli olur.


elme

valla oylansın diye aldıgım oyucaklarla 2.el bi araba daha alırdım heralde:)2-3 dk oynuyo sora yine bağırış çağıriş.ama bona_dea çok mantıklı geldi söyldiklerin.tutarlı ve kararlı olucam.ağlıyo mesela meme istiyo,koltuğundan çıkarıp emziriyorum.artık yapmıcam ama ağlamasına nasıl dayanıcam.çok ağladıgında nasıl bi tavır izlemeliyiz peki?


Deniz_GUCLU

Merhaba,
Bizimkini, ağlasa da sızlasa da hatta kussa da koltuktan kaldırmadık. Başka seçeneği olmadığını anlayınca, paşa paşa oturuyor. Bir de DVD player olarak, MP4 çalabilen navigasyon aletlerinden alabilirsin. mini diskine brainy baby ve çizgi film yükledim ve çok hoşuna gidiyor. Fotoğraf makinası ekranından kendisinin, anne veya babasının görüntülerini izlemek de sakinleştirebiliyor.Cevaplamak için Üye ol