Bebişleri doğduğundan beri birlikte olan öğretmen anneler

ece_g soruyor: 10

Arkadaşlar hepimizin eğitim öğretim yılı hayırlı olsun öncelikle,benim kızım nisan doğumlu ve ben marttan beri izinliyim çok da güzel oldu benim için doğum tarihi..

Herşey çok güzel de bu hafta ben okula başladım ilk hafta annem geldi sonrasında bakıcı devam edecek yakın zamana kadar kızıma meme uçlarım yara olduğu için ara ara sütümü sağıp biberonla vermiştim fakat maymun gözünü açmış bizimki şimdi biberon almıyor annem zorla kaşıkla falan vermeye çalışmış ama o da çok zor olmuş..

Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz?Sütü nasıl veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


elimeli

ben de mayısta başlamıştım.döke saça içiyolar.acıkınca mecburen içecektir.ama biberonla verme bence.memeyi unutturabilir.çünkü memeden çekmesi daha zor.üşenebilir.kaşık en iyisi.zaten yavas yavas meyve suyuna falan girersiniz bir ay sonra inş.mecbur kalınca hepsine alışıyoruz galba:)


CokBilmis

Denemedim ama doktorumuz zorda kalırsak diye önermişti: Kaşıklı Biberon

Denediniz mi?


ferritin

Bende bir hafta ise gitmek zorunda kalmıştım biberon emmeyi reddetmiş kızım ilk günler dha sonra çok aciktiginda biberonu emmiş emerek uyuyan kızım emmeden uyumaya alışmıştı


benjamin2010

Bende olmadı ama kardesim aynı sorunu yaşadı. Önce reddetse bile birkaç gün sonra alışıyorlar endişelenmeyin.


duygucannn

 Öncelikle sizin de eğitim-öğretim yılınız hayırlı olsun. Ben de aynı sorunu yaşıyorum şu günlerde. Hatta soru olarak yönelttim belki tavsiyede bulunanlar olur diye. Bakıcı  teyzemiz uyutabilecek mi, ek gıda verebilecek mi diye düşünürken bakıcının yanında avaz avaz ağlayan bir bebekle karşılaşmak üzdü önce. Bu durumu annemi çağırarak halletmeye çalışırken bu sefer okuldan döndüğümde sağıp bıraktığım sütün bir milim eksilmediğini görmek büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Şimdilik kaşıkla verme işini deneyeceğiz. cokbilmiş'in belirtiği gibi kaşıklı biberonlar varmış ama okuldan bir arkadaş pek kullanışlı olmadığı söyledi. Tabi yine de denemek lazım. Umarım sıkıntılarımız en yakın zamanda hallolur. Kolaylıklar diliyorum.sunny

kaşıklı biberon bence de iyi fikir. biberona alışmasın bence. memeyi kesebilir. bir şekilde alışacaktır ama anneniz varken o alıştırsın , bakıcının uğraşacağını hiç sanmıyorum çünkü.


scanturk

Sizinde egitim öğretim yilinız hayırlı olsun benim kızım 3,5 aylıkti ise başladım ama ne kasık ne biberon hic bisey almadı :( ücretsiz izin konusunda kararsizdim durum böyle olunca izne ayrıldım bir yasına kadar beraberdik umarım acikinca alacaktır bebeleriniz biberonu ben kasikli biberon denemiştim onu da almamıştı ama kızımın iştahsız olacağı o zamandan belliymis :)

Belki farklı biberon deneyebilirsiniz anne memesine yakın tasarlanmış olanlar var belki onlardan icer


dilammm

Ben de okula başladığımda kızım henüz 56 günlüktü. Şuan ilk gittiğim günü hatırlamak bile istemiyorum:( Siz şanslısınız gerçekten. Benim kızım da asla biberon almayan bir bebekti. Annem bakıyor, kaşıkla içiriyordu ben gelene kadar onca sütü. Biraz zor oluyordu ama yapacak bişey yoktu ve 4. ayına kadar böyle gitti. Allahtan sabahçıydım da öğlen 1 gibi evdeydim. Gelir gelmez göğüsler doluyken hemen sağıyordum, dolaba koyuyordum ertesi gün için. Sonra kalanla da bi güzel emziriyordum:) Ek gıdaya geçtikten sonra çok rahatlarsınız bu konuda. Valla benim denemediğim biberon çeşidi kalmadı, kabul etmeyen bebiş etmiyor.fistikcik

Kaşıklı biberon süt için pratik olmuyor, yarı katı besinler için öngörülmüş çünkü.
Küçük bir fincanın içine sağdığınız sütü koyun. Bir kanapeye oturup dizlerinizi bükün. Bebeğinizi başı dizlerinize gelecek ve böylece hafifçe dik duracağı bir şekilde yerleştirin. (Bebeği hafif dik tutan bir ana kucağı da iş görür). Kenarları keskin olmayan çelik bir çay kaşığıyla (plastik mama kaşıkları bu iş için pratik değil) sağdığınız sütü kaşıkla verin.

Kaşıkla süt vermek bize zor görünüyor. Bebekler için hiç zor değil. 1 ay kadar sonra zaten ihtiyacınız kalmaz, sütü alıştırma bardağıyla verebilirsiniz.


CokBilmis

Aaaa, fıstıkçık söyledi de hatırladım. Ben sokağa çıktığımızda kızıma sütünü minik alıştırma bardakları ile veriyordum 4 aylıkken. Hatta minik ellerinin arasına sıkıştırıyordum, kendisi içiyordu.

Şunlardan kullanıyordum (nasıl da unutuveriyor insna o günleri, çok çabuk geçiyor yahu):
Cevaplamak için Üye ol