öğretmen anneler... ücretsiz izin...süt izni...

ladyofwords soruyor: 6

haziran'da atandım, eylül'de göreve başlamam gerekiyor. göreve başlayacağım sırada oğlum 4 aylık olacak.ben 2-3 aylık ücretsiz izin almak istiyorum.çalışacağım okul yaşadığım yere yakın(27 km) bir köy okulu.köye gitmek için sürekli araç bulamayacağımdan sabah gidip akşam geri gelmem gerekiyor. bu yüzden öğle arasında veya boş saatlerimde eve gelip bebeğimi emzirme imkanım yok? çalışacağım okulda tek ingilizce öğretmeni ben olacağım, bu durumda sizce ücretsiz izin alma şansım nedir? ücretsiz izin almam benim stajyerliğimin kalkmasını nasıl etkiler? ( sadece 2-3 aylık ücretsiz izin)ücretsiz izin alamazsam, süt iznimi bir günde toplayıp okula gitmeme durumum olabilir mi? bu arada sütlerini okullarınızda sağma imkanınız oluyor mu? cevap verme inceliğini gösterirseniz çok sevinirim :))

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


arseli

Bende bikaç saat yırtarım süt izninden diyordum ama idare bizim süt iznimizin olmadığını söyledi.Stajerlikte ücretsiz izin için bir ayrıntı varmı bilmiyorum ama doğumdan hemen sonra alabilirsiniz.


ladyofwords

teşekkürler bahargulce ve arseli :)


ladyofwords

teşekkürler bahargulce ve arseli :)


ocean85

merhaba ben de öğretmenim biz tam gün çalışmadığımız için süt iznimiz yok diye biliyorum yarı zamanlı çalıştığımız için sabah ya da öğleden sonra süt izniymiş


ladyofwords

teşekkürler ocean85 :)


ladyofwords

nihayet ücretsiz izin alabildim. 2.dönemin başına kadar oğlumlayım. göreve başladığım günün ertesi günü ücretsiz izin için dilekçe yazıp, ücretsiz izin alan stajyer öğretmen olarak kendimi tarihe yazmış bulunuyorum :)
Cevaplamak için Üye ol