anne bana elinle yedir?

_serap_ soruyor: 9

oğlum yemekle ilgili genel olarak problem çıkarmazdı ben de onu zorlamadım.ama son birkaç gündür kaşıkla verdiğim şeyin tadına bile bakmıyor.kaşığa ağzını açmazken elimle verince ağzını açıyor.sizin de başınıza geldi mi,normal mi,bu bir süreç mi?kaşığa karşı gelişen fobısını zorlama yapmamama rağmen neden gelişti anlamadım?ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kedidirkedi

Kaşık dişine çarpıp acıttıysa, bir baskası yedirirken zorladıysa falan da olabilir keyfinden de olabilir :) Bir süre istediği gibi davranın aralarda denemeler yapın kaşığa dönecektir diye düşünüyorum.


EDAVOLKAN

benim oğlumda elimden yemeyi tercih ediyor .bu bir süreç olsa gerek yesinde nasıl yerse yesin ben takmıyorum .


_serap_

yoğurt çorba gibi sıvı yemekleri de sadece ekmek banıp verirsem yiyor.


praticus

bizde de çoğu zaman durum bu.Kaşığa kafasını sallıyıp duruyo bende biraz elimle biraz kaşıkla yediriyorum üzmeden.Hep böyle olmaz herhalde canları öyle istiyodur.Bİrde kaşık dişlerini acıtıyo olabilirozlemada7

Silikon kasikla deneyin birde,acitma gibi bi durum varsa cozum olabilir,ben wee' nin silikon kasiklarini kullaniiyorum,cok memnunum.


_serap_

henüz dişi çıkmadı bizimkinin..ama silikon kaşık da denerim.


CokBilmis

Tahta kaşık kızımın hala favorisi. Evet, tahta.

Metal tadını sevmiyor çocuklar sanırım. Ayrıca silikon da hassas ciltlerde kızarıklık yapabiliyor. En iyisi tahtadır.

Benim en güzel ve en eski çocukluk anılarımdan bir tanesi annemin bana elleri ile kıvırcık salata yedirdiği anlardır. Şahsen ben elle yemek yemem, küçükken de yemezdim. Yani elle beslemenin sakıncalı olduğunu düşünmüyorum. Kızımı da ellerimle besledim. Onun elleriyle yemesine de izin verdim. yoğurdu bile parmaklayarak yedi bir dönem. Şimdi 32 aylık ve elinle ye, desem de çatal kaşıkla yemek için direniyor.

Zorlamayın kendinizi, verin ellerinizle gitsin.


ipekkusgoz

Bizde de öyle maalesef.Kaşıkla yemediği şeyi elle verdiğimde yiyor.Bir kaç seferden sonra eğer sevmediyse elden de yemiyor ama o çakana kadar bir kaç lokma yemiş oluyor:). En son dün akşam taze fasulyeyi elimle yedirdim.


neretva

Takmayın. Herşey geçici. Takmazsanız hallolur. Elinizle yedirin. İki-üç tahta veya slikon kaşık alın. Birini onun eline verin biriyle siz yiyin, arada da onun ağzına götürün. Ağzını açmazsa ısrar etmeyin. Teklif var ısrar yok. Sizin de kullandığınızı görünce er geç alacaktır.


Cevaplamak için Üye ol