Lütfen tekrardan bir destek...

araf_01 soruyor: 5

Daha önceden 'Anne olmayı beceremedim' başlığı altında durumumu size anlatmıştım çok teşekkür ederim öncelikle sizin verdiğiniz desteklerle biraz kendime gelmiştm..

Sorunum bebeğimin uykuda beslenmesi ek gıdaları kesinlikle reddetmesi kilo alamaması v.s

O mesajımdan sonra burdan arkadaşların tavsiye ettiği profa muayeneye gitmeye başladık..Önce reflüden şüphelendi ve ilaç verdi hem iştahınıda açar dedi ama nerde 1 hafta sonra yani bugün yine kontroldeydik 1 gr dahi almamış doktor ilacın dozunu arttırdı 1 afta sonraya randevu verdi yine kilo almazsa endoskopi ile mide ve yemek borusuna bakılacakmış 'Özofagus yada çölyak olabilir dedi alerjik vs birkaç bişe daha dedi ama benim beynim o anda durduğu için pek algılayamadım..

size sorum bu hastalıklarla ilgili bilgilerinizi paylaşırmısınız ayrıca endoskopiden çok korkuyorum ya uyutma sırasında ona birşey olursa..

Birde hala oturamıyor 7 ay 1 haftalık doktor biraz daha bekleyine oturamazsa nörolojiye git dedi 36 haftalık doğmuştu bunun etkisi varmıdır yada ne gibi problemler bizi bekliyor lütfen yardımcı olurmusunuz..Biraz uzun oldu kusura bakmayın..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


araf_01

Allah razı olsun dualarınız için Allah bütün bebekleri annelerine bağışlasın..Gerçekten anne olunca anlanırmış bazı şeyler..


burcuveduru

doktorumuz desteksiz oturmanın 9. aya kadar yolu var dedi bize. 9. ay bittiğinde hala oturmuyorsa o zaman neden aranır, 9. ay sonuna kadar ise normal sayılır dedi. 


ayberke

Bebeginiz zaten erken dogmuş oturmak için biraz daha zamanı var diye düşünüorum.Birde her bebein gelişimş farklı, normal zamanda dogan bebekler için bile sınır 9 ayken bence şimdiden endişelnmeyin.Birde beslenme konusundaki sıkıntınızdan dolayı belki gelişim biraz daha geç olabilir belki.Geçmiş olsun.


mugemod

Fadime_d oturma için zamanı var diye düşünüyorum.8 aylıkken oturdu diye hatırlıyorum kızım. Takip etmen şu an için yeterli.

Verdigin hastalık isimlerinden çolyaki duydum. Glutsensiz bir beslenme programı oluyor. Diğeri alerji dediğin besin alerjisidir sanırım. Onda da yemek programı değişiyor. Alerjisine göre.

Içini rahat tut demem işe yaramaz biliyorum ama bu oturma olayı ile olası hastalıklar kısmını panikle birlestirdi isen farklı konular olduğunu hatırla. Bazen herşey birbirine giriyor bizlerin düşüncesinde. Kızım son 9 aydır kiloda geride diye benzer her cümleyi duyduğumda bende öyle oluyordu. Şimdi kendi kendini beslemeye başladı ve kilo alıyor çok şükür. Bunlar tedavisi olan rahatsızlıklar ki zaten kesinlesmemis.

Acil sifalar.


araf_01

bende 9 aya kadar oturamamanın normal olduğunu biiyordum doktorumuz eğer nörolojik bir sıkıntı varsa tedaviye ondan yanıt vermemişte olabilir dedi tabi buda bir varsayım..çok zor bir durum inanın Allah beterinden saklasın tabi herşey bu haftaya bakıyor kilo alabilirse 50 gr enazından endoskopi falan yapılmayacak..Cevaplamak için Üye ol