Uyku sorunu cozumm???

Cansu88 soruyor: 10

MerhaBa oglum 7 aylik ve hala uyku duzenimiz yok gece gec yatiyor ayakta sallanmak istiyor ninnisiz uyumuyor bide ekstra ben soyluyorum bu kadar seste uyumasina ragmen uyku sirasinda en ufak bir sestede uyaniyor. Sizce oglumu nasil kendi basina uyumasini saglayabilirim bu arada hala emiyor ama sonrasinda yinede hizlica sallanmak istiyor . Bacaklarimin agrisindan yuruyemiyorum artik ;) olumlu bir gelisme yasamak istiyorum:)

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


Cansu88

Hayir uyumadi emirelifcim ayakta uyudu yine kimse su tracy hoog getirin uyutsun bunuda ;)


emirelif

cansu sana iyi bir haber belki uykusuzluğuna azda olsa derman olur. çevremden gözlemlediğim kadarıyla uykusuz çoçuklar çok akıllı oluyor. yani ilerde çok rahat edeceksin inş :) yani 5 sene sonraa :) 


fistikcik

Uyku uzmanı değilim, hatta bu sıfattan çok uzağım. Kızımın da çok uykusuz zamanları oldu. Ama bu dönemlerden öğrendiklerimi paylaşabilirim :

- "Bebek şöyle istiyor" (ayakta sallanmak, önce emmek, sonra sallanmak vs) geçersiz bir söz. Biz onlara neyi öğretirsek onu isterler. Hiç sallanmayan bir bebek sallanmayı da istemez haliyle. Ayrıca bebekler her duruma çok kolay adapte olurlar. İsterseniz sallamayı anında kesebilirsiniz. Memede uyutmaktan vazgeçirmek biraz daha fazla zaman alır, ama zaten şahsen memede uyutmanın o kadar kötü bir şey olmadığını düşünüyorum. Hatta pek çok avantajı vardır.

Ama sallayarak uyutmak için aynı şeyi söyleyemem. Bacaklarınız elbette ağrır. Bel sıkıntıları da yaşayabilirsiniz. En kısa zamanda vazgeçin sallamaktan. Sadece emerek uyusun. Hatta mümkünse yatarak emzirin. Internetten yatarak emzirme pozisyonlarını araştırın. Böylece emzirirp yerine bırakma derdi de kalmaz. Bir süre sonra siz emzirdikten sonra arkasını dönüp uyumayı da öğrenir.

- Uyku saatlerini düzenlemeniz çok önemli. 7 aylık bir bebek uyandıktan yaklaşık 2,5 saat sonra tekrar uyumak ister. Sabahları erken kalksın ki akşam geç yatmasın. Geç uyumaya alışmış ise bu döngüyü siz kırın. Sabah mızıldansa bile en geç 7 buçukta kaldırın. Yatarak emzirirseniz saat 8'e kadar yatakta ikiniz de dinlenebilirsiniz. Ama tekrar uyumasına izin vermeyin. Yataktan kalkın. Kahvaltı vermeye başladıysanız 8 buçuk gibi onu verin. 9 buçuk gibi tekrar uyutun.
Son uykusundan 2,5 saat sonra tekrar uyutmayı tüm gün uygulayın. Ancak öğleden sonra en son uykusundan uyanması saat 16'yı geçmesin. Her türlü beslenmesini, banyosunu vs 19:00'dan önce bitirin. 19:00'da uyku için odanıza geçin, yine yatarak emzirin. 19:30 gibi uyumuş olmasını hedefleyin.

Bu şekilde gece geç yatmaları sona erdirirsiniz.


yusuf19

uykusuz cocukların akıllı olacagına ınanmak ıstıyorum...uykusuz gecelrıme umt olsun dıye:)benım oglum hep yedı bucukta uyyo ama saat bırden sonra devamlı uyanıyo dun gece artık son noktadaydık hamagında sallıyorum yatgına gecırmeden sallanırken bıle sankı gelıp bırı durtuyo gıbı bırden acıyo gozlerını ust dıslerı cıkıyo umarım bundan dolayıdır


Cansu88

Akilli tabi kullaniyolar bizi ohhh sallandiriyoda agliyoda :). Fisticik dediklerini uygulicam ama gece uyanip uyumazsa napim cnku oyle huyuda varCansu88

Emirelifcim o 5 seneye kadar ben uykusuzluktan delirmis olabilirim ama;)

Yusuf19 bizde ayniyiz hamaklar bacaklar salliyoruzbide bu ara aglayarak uyaniyo:)


yusuf19

aynen benımkıde aglayarak uyanıyo ama su ıkı haftada sapıttı ıyıce alttan ıkı dısı var ustende bı tane cıktı dıgerı cıkmadı acaba ondan mı dıyorum ya hep ıkı bucuk saate bı uyuturum ben calısıyorum ama annem bakıyo acyıp dıkkt eder bende mesaılerım yogun dııl cog bırlıkteyız baklım gececek ısallah 


Cansu88

Ayy banada bi anne lazim gerci bnm annem bizde bilr olsa cocuk aglio diye seslenir pek bakmaz:)emirelif

cansucum bu saaate kadar delirmediysen sabırlı bir insansın demekki ha gayret az kaldı dişler tamalansın belki o zamn rahata erersin :) ne demişler umut fakirin ekmeği :)


emirelif

bu arada ben ilk oğlumda rahat bir uykuyu çingene salıncağında bulmuştum ...
Cevaplamak için Üye ol