Tuvalet eğitiminde bildiklerimiz..

mert_mert soruyor: 0

anneler ben oğluma tuvalet eğitmi veriyorum fakat ne kadar doğru ne kadar yanlış anlamadım.makale ve burdaki paylaşımları sentez ettiğimde uymayan şeyler var..


  mesela ben yazayım ;sizlerde bana yardımcı olurmusunuz..
 
1) tuvalette oturmaktan zevk alıyor korku vs yok yüksekte olduğu için etrafı kesiyor sifona basmaya çalışıyor makinayı elliyor filan 15 20 dakka sonra kakasını yapıyor ama o geçen zaman zarfında 4 5 kez çiş yapıyor..lazımlığada oturuyor ama acıyo deyip saniye içinde kalkıyor..

2) makalelerde psikolog yazılarında derki çoçuğunuza çiş varmı deyip sormayın sürekli onu 5 10 dak arayla tuvalete götürmeyin ama ben 10 dakka arayla çişe götümessem altına yapıyor ben kilodunu değiştirmessem belki o kiloda 5 6 kezde yapsa rahatsız değil..sadece kakasını yaparsa o an için kaka oldu deyip hayatına devam ediyor..

3)2 gündür öğlenleri bezini takmadım kuru kalktı ama uyanınca hemen tuvalete götürünce bayağı çişini yaptı fakat çişi olsada bana söylemiyor direk altına yapıyor ..

4)gecede bağlamadım altını ama 3 kez altına yapınca artık sabaha kadar çarşaf yetmeyecek diye hemen farkettirmeden bezledimki sabah uyandığımızda bez dolmuştu..

şimdi sonuca geleyim ben oğlumu tuvalete götürmesem çiş kaka kilota yapıyor rahatsızlığı yok ama öğlen bezlemeyince altına yapmıyor ..geceden zaten bahsetmek istemiyorum:((
annem hazır değil diyor bazıları geç kaldın diyo ..ben zaten anlam veremiyorum eşimde tuvalette yatın 10 dakka arayla çişem,i gidilir bırak biriksin diyo valla ne yapıcam ben..birde pazartesi oyun grubuna verdim orda bezlemeye kalkarsam tekrardan başa sarıcam ...yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler arkadaşlar..

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol