Oglum kendini savunamıyor.

halilasyali soruyor: 4

8,yaşında bir oglum var bebekligınden, beri arkadaşlarınının yanında kendi hakkını savunamıyor. büyüdükçe degişecegini umuyordum ama hiç bir ilerleme yok.ben üzülüp ogluma sinirleniyorum son zamanlarda bana anlatmamaya başladı. çogu kez anlatmaya calışıyorum ama arkaşlarıyla oynamayı çok seviyor onları goruncede, vazgecemiyor,.her şeyini paylaşıp kendi oynamak istedigi ,oyuncagını bile isteyemiyor.ben ne yapmalıyım. oglumu gözümden sakınırken başkalarının hırpalamalarına katlanamıyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


miraymar

Bu soruya ne denır acaba yada nasıl bır cvp beklıyorsunuz Karşılık vermesınımı ısıtıyorsunuz sanırım çocuğa çok baskı yapıyorsunuz çocuk anlatmıyor artık bunları bırakın kendı ıstedıgını yapsın vurup kırması kavga etmesı dahamı ıyı


kucukadam

Girisken bir çocuk olma beklentisi genelde çocuklarda ters teper. . Bu beklenti varsa çocuğa belli edilmemeli..


mavinot

Arkadaşlarıyla oynamak istemesi çok normal vazgeçseydi üzücü olurdu. Eğer hakkını koruma konusunda pasif kaldığını düşünüyorsanız bence artık bu fikrinizi onunla paylaşmayın. Size her zaman rahatça ne hissettiğini anlatabileceğini bilmeli bu yüzden aşırı tepki vermeyeceğinizi de bilmeli. 


Evde küçük görevleri sorumlulukları olursa ve arada sırada grupla oynamak yerine yanında rahat olduğu bir tane arkadaşıyla evde oynarsa zamanla değişebilir diye düşünüyorum.


sefemu

öğretmeni ile ayrıntılı görüşseniz. sadece belli baskın bir grup içinde mi çok pasif kalıyor yoksa her ortamda da fikrini söyleyemiyor çok hırpalanıyor? uzman desteği almanız faydalı olabilir..Cevaplamak için Üye ol