Emzirmeyi bıraktık 1 ay oldu ama hala süt var normal mi?

barok soruyor: 3

Emzirmeyi bıraktık 1 ay oldu  ama hala süt var normal mi? biraz da şiş gibi göğüslerim acaba doktora mı gitsem yoksa beklemeli miyim anca mı biter süt ? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

bende benzer bir soru sormuştum  http://www.nurturia.com.tr/questions/decdcc8c-c4e3-4ada-afc3-9f3f00f84238/1/memeden-kestikten-sonra-ne-kadar-sure-sut-gelmeye-devam-eder 


benim yaklaşık 4-4,5 ayda tamamen kesildi. çok rahatsız oluyorsanız . doktorlar ilaç ile de kesebiliyor sanırım ...ben gerek duymamıştım..


asklepios

Sütten kestikten sonra bir süre hafif bir dolgunluk olması ve meme başını sıkmakla süt gelmesi normal. Ancak memelerinizde ısı artışı, kızarıklık, yer yer ve ya tüm memeyi kaplayan ağrılı sertlik varsa doktora görünmelisiniz. Eğer meme başı stimülasyonu (uyarısı) yapmaksızın kendiliğinden süt geliyorsa hala kesmek için ilaç verilebilir. Ama öncelikle sıkı sütyen (bir beden küçük mesela) takmalısınız. 


babu

Benim onerim de sut var mi diye meme basini sikarak kontrol etmemeniz, cunku o bile sut uretimine yol acan bir hareket. Cevaplamak için Üye ol