Yulaf kepeği..

gesnur soruyor: 3

aslında yulaf grubuna üyeyim orda sormam lazım biliyorum ama burdan daha çabuk cevap alabilirim ümidiyle buraya soruyorum. yulaf için etinin lifalifi önerilmiş hep, ben migrostan doğalsanın yulaf kepeğini aldım. su ile pişiriyorum, kuru meyve ekliyorum biraz da pekmez koyup  kızıma veriyorum. ama aklıma takıldı bir yerlerde kepekli şeyler bebeğe verilmez gibi birşey okudum, acaba sizler ne düşünürsünüz?yulaf tüketmek ve kızıma yedirmek için yulaf kepeği yanlış tercih mi olmuş?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


momofbam

neden okuduğunuz yerde kepekli şeyler bebeğe verilmez diye okudunuz, açıklaması var mıydı? Acaba kilo aldırmadığı için olabilir mi? ben de merak ettin sorunuzun cevabını.. ama eğer kilo aldırmaması söz konusu ise, tereyağı kullanarak, su yerine süt  ile pişirerek, taze ve kuru meyvelerle zenginleştirerek verebilirsiniz ki sanırım siz de öyle yapıyorsunuz..


tiara

bildiğim kadarıyla yulaf ezmesi ve yulaf kepeği farklı iki şey. yulaf kepeği dıştaki kabuk oluyor, bebeklere yulaf kepeği değil yulaf ezmesi vermek gerekir diye biliyorum.


benjamin2010

Yulaf kepeği dukan diyetinde kullanılıyor eger yanılmıyorsam.Cevaplamak için Üye ol